اولوت آی-جت ؛ این خودرو چینی در بازار روسیه عالی راه می رود! (+عکس)

اولوت آی-جت طی ۴.۶ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت می رسد که برای این کراس اوور رکورد بسیار چشمگیری محسوب می شود. بیشینه سرعت نیز برابر با ۲۰۰ کیلومتر برساعت محاسبه شده است.

موبنا – محصولات مختلفی از برند اولوت روسیه را معرفی کرده ایم که در کلاس شاسی بلند و سدان روانه بازار این کشور شده اند. اما پرچمدار و گران ترین خودرو اولوت، محصولی با نام آی-جت است که در آینده نزدیک فروش آن آغاز می شود.

آی-جت به عنوان یک کراس اوور بر پایه اصول طراحی مینیمال شکل گرفته و حاصل کار نیز کم نقص و زیبا به نظر می رسد. اولوت آی-جت از منظر ابعاد بدنه برابر با ۴۷۱۰ میلیمتر در طول، ۱۹۳۰ میلیمتر در عرض و ۱۶۲۰ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز ۲۸۷۵ میلیمتر است.

اولوت آی-جت ؛ یکی از گران ترین خودروهای چینی بازار روسیه (+عکس)

ظرفیت قسمت بار ۳۶۷ لیتر است که با خواباندن صندلی های ردیف دوم به ۷۲۳ لیتر افزایش می یابد. وزن خالص اولوت آی-جت نیز ۲۳۶۰ کیلوگرم محاسبه شده است.

چراغ های اصلی جلو ال ئی دی با فناوری تطبیقی هستند که با نوار دی لایت ال ئی دی مجموعا منظره جذابی را شکل داده اند.

رینگ های استاندارد آلومینیومی در اندازه ۲۰ با لاستیک های ۲۲۵ هماهنگ شده اند.

برند اولوت بر پیشرانه الکتریکی محصولاتش تمرکز دارد و در مدل پرچمدار نیز از دو موتور الکتریکی با مجموع خروجی ۵۸۵ اسب بخار  استفاده شده است. با توجه به جانمایی موتورهای الکتریکی روی محورها، سامانه تمام چرخ محرک در وضعیت فعال قرار دارد.

اولوت آی-جت طی ۴.۶ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت می رسد که برای این کراس اوور رکورد بسیار چشمگیری محسوب می شود. بیشینه سرعت نیز برابر با ۲۰۰ کیلومتر برساعت محاسبه شده است.

گشتاور این مجموعه ۹۴۰ نیوتن متر است. انرژی مورد نیاز موتورهای الکتریکی از بسته باتری ۴۰ کیلووات ساعت لیتیمی تامین می شود که با پشتیبانی از فناوری شارژ سریع طی ۴۵ دقیقه از ۲۰ به ۸۰ درصد ظرفیت خود می رسد.

برد حرکتی اولوت آی-جت حدود ۱۰۱۰ کیلومتر است که احتمالا برایتان جای تعجب است که یک باتری ۴۰ کیلوواتی چگونه چنین قابلیت پیمایشی را در اختیار خودرو قرار داده است؟!

اولوت آی-جت ؛ یکی از گران ترین خودروهای چینی بازار روسیه (+عکس)

در پاسخ باید گفت که اولوت آی-جت یک تپنده ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی با ظرفیت ۱۲۲ اسب بخار دارد که البته این موتور نقشی در حرکت خودرو ندارد و به عنوان یک ژنراتور عمل می کند تا باتری را شارژ کند.

در رابطه با طراحی و بخش فنی، اولوت آی-جت یک کپی از سرز اس اف۵ چینی است که البته تفاوت هایی با نمونه چینی خود دارد. برای مثال در بحث طراحی نمای عقب دو خودرو در قسمت چراغ اصلی متفاوت هستند.

کابین اولوت آی-جت محیطی با کیفیت و فناورانه است که از جمله امکانات آن: سانروف پانورامیک، نورپردازی داخلی ۶۴ رنگ، تنظیم الکتریکی ۱۲ جهته صندلی راننده، گرم کن و تهویه صندلی های ردیف جلو، تریم چرم، نمایشگر هداپ، تنظیم الکتریکی آینه ها با گرم کن و تاشوی خودکار، نمایشگر ۱۲.۳ اینچی اطلاعات کیلومتر، نمایشگر ۱۵.۶ اینچی تنظیمات سیستم سرگرمی، شارژر بی سیم، درب صندوق الکتریکی و… قابل ذکر هستند.

در بخش ایمنی نیز مجموعه ای از آخرین فناوری های روز حضور دارند. کروز کنترل تطبیقی، ترمز اضطراری، هشدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط، نمایش نقاط کور دید راننده، ۶ ایربگ، دستیار حرکت در سربالایی و سرپایینی، نشانگر فشار باد لاستیک ها، دوربین ۳۶۰ درجه، دستیار پارک و… بخشی از این امکانات هستند.

این خودرو در مرحله ثبت سفارش قرار دارد و قیمت نهایی آن در وب سایت رسمی اولوت مشخص نیست. برخی از وب سایت های خودرویی روسیه قیمت اولوت آی-جت را حدود ۷۰ هزار دلار پیش بینی کرده اند.

اولوت آی-جت

 منبع: عصرایران

دکمه بازگشت به بالا