داج هورنت R/T پلاس؛ آمریکایی که یک ایتالیایی را در خود پنهان کرده است!

داج هورنت آر/تی پلاس در محور جلو از یک استارتر ژنراتور ۴۴ اسب بخاری یا همان موتور الکتریکی اول استفاده می کند. موتور قدرتمندتر ۱۲۱ اسب بخاری که در حرکت خودرو نقش دارد نیز با محور عقب در ارتباط است. گشتاور موتور الکتریکی عقب ۲۴۹ نیوتن متر است.

موبنا داج هورنت ۲۰۲۳ هنگام معرفی، در واقع آغازی بر حضور برند داج در سگمنت شلوغ و پرفروش کراس اوورهای جمع و جور بود. اما با توجه به سابقه درخشان داج در معرفی خودروهای اصیل، هورنت محصولی متفاوت برای کمپانی محسوب می شود زیرا این خودرو عملا گذشته ای در کارنامه داج ندارد و بر پایه آلفارومئو توناله شکل گرفته و البته در قسمت دماغه و همچنین چراغ های اصلی عقب تلاش شده تا با الگو برداری از طراحی چارجر، مقداری این وابستگی به پلتفرم توناله را پنهان کنند!

در مدل ۲۰۲۴ داج هورنت نیز شرایط مشابهی وجود دارد اما به هر ترتیب یک محصول جذاب در کلاس خود است.

در مطلب امروز سراغ داج هورنت آر/تی پلاس ۲۰۲۴ می رویم که در بازار آمریکا ۵۱۴۰۰ دلار قیمت دارد.

در تریم پایه داج هورنت با نام جی تی از پیشرانه ۲ لیتری ۴ سیلندر توربو استفاده شده اما در R/T ترکیب بسیار جالب تری پیش روی مشتری قرار می گیرد که شامل یک تپنده بنزینی ۱.۳ لیتری توربوشارژ در هماهنگی با دو موتور الکتریکی  و یک بسته باتری لیتیم-یون است.

مجموع خروجی این پیشرانه ۲۸۸ اسب بخار و گشتاور ۵۱۹ نیوتن متر است.

بسته باتری ۱۵.۵ کیلووات ساعت لیتیوم یون انرژی مورد نیاز موتورهای الکتریکی را تامین می کند. داج هورنت آر/تی پلاس در محور جلو از یک استارتر ژنراتور ۴۴ اسب بخاری یا همان موتور الکتریکی اول استفاده می کند. موتور قدرتمندتر ۱۲۱ اسب بخاری که در حرکت خودرو نقش دارد نیز با محور عقب در ارتباط است. گشتاور موتور الکتریکی عقب ۲۴۹ نیوتن متر است.

برد حرکتی داج هورنت آر/تی پلاس در حالت الکتریکی خالص ۴۸ کیلومتر برآورد شده است. بیشینه سرعت نیز ۲۰۵ کیلومتر برساعت است. سامانه تمام چرخ محرک در وضعیت فعال قرار داد و در بخش جعبه دنده از نمونه ۶ سرعته اتوماتیک استفاده شده است.

Dodge Hornet R/T Plus

شاخص صفر تا ۱۰۰ کیلومتر با استفاده از پاورشات ۵.۶ ثانیه و در حالت بدون استفاده از این آپشن ۷.۱ ثانیه است. پاورشات در واقع همان اوربوست است که در هنگام آغاز به حرکت ۳۰ اسب بخار اضافه را برای مدتی کوتاه وارد چرخه کار پیشرانه می کند.

شارژ باتری با شارژر استاندارد ۲.۵ ساعت زمان نیاز دارد.

سیستم ترمز برمبو با کالیپر ۴ پیستون در چرخ های جلو، تعلیق تطبیقی، لاستیک های میشلن و رینگ های ۲۰ اینچی آلومینیومی از دیگر ویژگی های این تریم هستند.

هنگام حضور در کابین، کیفیت بالای مواد اولیه جلب نظر می کند. پس از آن فناورانه ها بویژه نمایشگر ۱۰.۲۵ اینچی تنظیمات سیستم سرگرمی و ۱۲.۳ اینچی اطلاعات کیلومتر پشت فرمان هستند که بیننده را به خود مشغول می کنند.

از امکانات این قسمت باید به: پشتیبانی از اپل کارپلی و اندروید اوتو، شارژر بی سیم، سیستم صوتی هارمن کاردون و… اشاره کرد.

در بخش ایمنی نیز مجموعه ای از امکانات روز مانند ترمز اضطراری خودکار، کروز کنترل تطبیقی، سیستم خودران سطح ۲ و… فعال هستند.

 

 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا