اولین شاسی بلند مک لارن؛ تداوم یک فرمول لوکس (+عکس)

جدیدترین خبر در رابطه با مک لارن به یک شاسی بلند مربوط می شود که به هیچ عنوان با سوابق این خودروساز انگلیسی مطابقت ندارد! اینجا دقیقا حالتی مشابه زمانی که لامبورگینی یا استون مارتین اولین محصولات کلاس شاسی بلند خود را معرفی کردند، حس می شود…

موبنا –  مک لارن یکی از شاخص ترین برندهای صنعت بین المللی خودرو در حوزه توسعه محصولات اسپرت است. این بریتانیایی خاص در سال ۱۹۸۹ فعالیت خود را آغاز کرد و به صورت محدود تحفه هایی مانند خودروی اف۱ را روانه بازار جهانی کرد.

از مک لارن، مطالب زیر برای مطالعه توصیه می شوند:

مک لارن سگستریا؛ با فناوری انحصاری رنگ بدنه و تولید محدود ۱۲ دستگاه! (+تصاویر)

اسپیدتِیل؛ یکی از کمیاب ترین محصولات جدید صنعت خودرو! (+فیلم و تصاویر)

مک لارن ارتورا؛ جنتلمن انگلیسی با ذات هیولا! (+عکس)

اما جدیدترین خبر در رابطه با مک لارن به یک شاسی بلند مربوط می شود که به هیچ عنوان با سوابق این خودروساز انگلیسی مطابقت ندارد! اینجا دقیقا حالتی مشابه زمانی که لامبورگینی یا استون مارتین اولین محصولات کلاس شاسی بلند خود را معرفی کردند، حس می شود.

این تصاویر اکنون به عنوان رندر منتشر شده اند اما سابقه قابل اعتماد نشر دهنده تصاویر و اعتباری که در این حوزه به دست آورده، موجب می شود تا این رویداد در دنیای خودرو جدی گرفته شود.

همانطور که مشاهده می کنید، تلاش شده تا زبان طراحی اختصاصی مک لارن در توسعه شاسی بلند آن نیز حفظ شود. بنابراین چراغ های جلو با حالتی شبیه به چشم مار، اینجا حضور دارند. الگوی V برعکس از ابروی بالای چراغ تا ورود به سپر اصلی جلو نیز رعایت شده است.

در نمای جانبی خط شانه بسیار قدرتمند ترسیم شده و به زیبایی با گلگیر جلو آمیخته می شود.

مسیر شیب سقف و فرم کوپه ستون آخر نیز توجهی به اصالت اسپرت برند مک لارن بوده است.

در قسمت عقب خودرو بازهم الگویی آشنا را مشاهده می کنیم. چراغ های اصلی این بخش، دیفیوز حجیم تیره و بال عقب کاملا وام دار خودروهای اسپرت مک لارن هستند.

از توجه به تصاویر مشخص می شود که اولین شاسی بلند مک لارن یک الکتریکی خالص خواهد بود که قطعا تریم مجهز به سامانه تمام چرخ محرک الکتریکی یکی از ویژگی هایش است. به عبارت دیگر هر محور موتور الکتریکی مجزای خود را دارد. البته اگر خیلی آرمانی به این مک لارن نگاه کنیم، شاید هر چرخ موتور الکتریکی اختصاصی خود را داشته باشد…

اولین شاسی بلند مک لارن؛ تداوم یک فرمول لوکس در ابعادی متفاوت (+عکس)

اولین شاسی بلند مک لارن؛ تداوم یک فرمول لوکس در ابعادی متفاوت (+عکس)

 

 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا