گرگی در لباس گرگ به چین رسید!

خودروسازان بزرگ جهان چگونه با یکدیگر همکاری می کنند(+عکس)

دفتر مرکزی استون مارتین در چین، متوسط مصرف سوخت این خودروی جدید را 10.5 لیتر در هر 100 کیلومتر اعلام کرده است.

موبنا؛ مازیار دانیالی استون مارتین جدیدترین کراس اوور خود را که ویژه بازار چین تولید می شود، معرفی کرد. این محصول که دی بی اکس استریت-سیکس نام دارد، اولین مدل 6 سیلندر استون مارتین طی -بیش از- دو دهه گذشته محسوب می شود.

این محصول استون مارتین را باید گرگی در لباس گرگ نام بگذاریم! زیرا استون از موتور طراحی شده توسط مرسدس بنز استفاده می کند که در مقایسه با دی بی اکس 8 سیلندر، کوچکتر و کم مصرف تر اما همچنان پرقدرت است.

این پیشرانه 3 لیتری توربوشارژ برابر با 435 اسب بخار خروجی و 520 نیوتن متر گشتاور دارد. با این اعداد می توان گفت پیشرانه مذکور دقیقا همان نمونه ای است که در مدل های مرسدس بنز-آ ام گ 53 استفاده می شود.

سامانه تمام چرخ محرک در وضعیت فعال قرار دارد و در بخش جعبه دنده نیز از نمونه 9 سرعته اتوماتیک استفاده شده است. این سامانه نیز از مرسدس بنز به استون مارتین آمده است.

دی بی اکس 6 سیلندر طی 5.4 ثانیه از حالت توقف کامل به سرعت 100 کیلومتر  برساعت می رسد. بیشینه سرعت نیز برابر با 259 کیلومتر برساعت است این آمار در مقایسه با نمونه 8 سیلندر حدود 1 ثانیه بیشتر و بیشینه سرعت نیز 32 کیلومتر کمتر است.

دفتر مرکزی استون مارتین در چین، متوسط مصرف سوخت این خودروی جدید را 10.5 لیتر در هر 100 کیلومتر اعلام کرده است.

سایر ویژگی های قابل اشاره: فناوری دیفرانسیل عقب ضدقفل مرسدس-آ ام گ، رول بارهای الکترونیکی، سیستم تعلیق تطبیقی، درایو شفت فیبر-کربنی، سیستم ترمز با کالیپرهای 6 پیستونه در محور جلو و تک پیستون در محور عقب، رینگ های 21 تا 23 اینچی و …

قیمت پایه برای سفارش این خودرو در بازار چین حدود 297500 دلار است.

 

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام