۶۰۰ روستای کرمان فاقد اینترنت سیار

مشاور وزیر ارتباطات و مجری طرح توسعه ارتباطات روستایی کشور آمار روستاهای فاقد اینترنت سیار و بدون اتصال به شبکه ملی اطلاعات را در استان کرمان ۶۰۰ مورد اعلام کرد.

موبنا – ایرج روحی در جریان سفر به بم و بازدید از روستاهای فاقد اینترنت این شهرستان در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفت: امیدواریم بخش زیادی از این روستاها در سال جاری و بخش دیگری نیز در نیمه اول سال آینده به شبکه ملی متصل شوند.

مشاور وزیر ارتباطات و مجری طرح توسعه ارتباطات روستایی کشور ادامه‌داد:توسعه ارتباطات روستایی و اتصال روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات از آن دست از اهدافی است که وزارت ارتباطات آن را با جدیت دنبال می‌کند.

وی توضیح داد: مبلغ سه میلیارد تومان هزینه نصب دکل برای ایجاد هر سایت جدید یعنی سایتی که فناوری نسل ۲G را هم ندارد در نظر گرفته شده است.

به گفته روحی مکان هایی که فناوری نسل ۲G را دارند نیز مبلغ ۲ میلیارد تومان اعتبار تخصیص دریافت کرده اند.

۶۰۰ روستای کرمان فاقد اینترنت سیار/ برنامه دولت برای اتصال همه مناطق به شبکه ملی

این مسئول وزارت ارتباطات افزود: این اعتبار به جز هزینه‌هایی است که برای موضوع زیرساخت ارتباطی، جاده و برق در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه با اشاره به شرایط شهرستان بم گفت: برای اتصال روستاها به شبکه ملی سرمایه گذاری انجام شده در یکسال آینده برای روستاهای شهرستان بم حدود یکصد میلیارد تومان است تا تمام روستاهای این منطقه دارای اینترنت پرسرعت شود.

روحی اظهارداشت: پوشش ارتباطی روستاهای استان کرمان از سطح متوسط کشوری حدود ۱۰ درصد فاصله دارد که لازم است اقدامات ویژه ای در این خصوص صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: ۵۰ روستای شهرستان بم فاقد ارتباط اینترنت پرسرعت هستند و به شبکه ملی متصل نیستند که تلاش داریم نیمی از این روستاها قبل از سال‌جاری به شبکه ملی متصل شوند.

روحی افزود:روستاهای استان کرمان و به‌خصوص شهرستان بم پرجمعیت هستند که باید اقدامات جدی در این روستاها در نظر گرفته شود.

این مصاحبه روز سه شنبه انجام شده است.

شهرستان بم در فاصله ۱۹۵ کیلومتری شرق مرکز استان کرمان قرار دارد.

 منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا