کیک کیب؛ خودروی خاص برای کشاورزی که مزاحم حیوانات نمی شود

کیک کیب؛ خودروی خاص برای کشاورزی که مزاحم حیوانات نمی شود! (+عکس)

کیک کیب کاملا ماژولار است و این یکی از مهم‌ترین ویژگی های خودرو همه جا رو محسوب می شود که با طراحی آینده‌نگر خود می تواند وظایف مختلفی را در مزارع و زمین های کشاورزی انجام دهد.

موبنا – از آنجایی که آینده نیاز به کشاورزی پایدار و مسئولانه‌تر را طلب می کند، فنی جانسون طراح طی همکاری با شرکت سوئدی کیک (CAKE)، یک وسیله نقلیه همه جا رو الکتریکی و خودران به نام کیب (Kibb) را معرفی کرده است که می تواند برای تحقق چنین هدفی بکار گرفته شود.

کیک کیب ویژگی هایی مانند دوام بالا، انعطاف‌پذیری، بی صدایی، سرسختی و توانمندی بالا در عین ملایم بودن با محیط اطراف را ارائه کرده و بر همین اساس کارایی و پایداری را به خوبی ترکیب می کند. این محصول حفظ کشاورزی احیا کننده در زمانی که منابع خاک رو به اتمام هستند را هدف قرار داده است.

افزایش طول عمر با بروزرسانی قطعات

کیک کیب قرار است تا حد امکان کمترین تاثیر را بر محیط داشته باشد. طراحی ظاهری این وسیله نقلیه همه جا رو شبیه به موتورهای الکتریکی شرکت کیک، به ویژه مدل اُسا (Osa) است. از این رو، محصول ظاهری ساده و کمینه‌گرا دارد که در عین حال حس استحکام و قابل اعتماد بودن را نیز منتقل می کند.

کیک کیب قدرت و کارایی مورد نیاز کاربر را در اختیارش قرار می دهد و این در شرایطی است که حرکتی نرم و روان دارد تا کمترین تاثیر را بر زمین و محیط اطراف خود داشته باشد.

ماژولار بودن یکی از مهم‌ترین ویژگی های وسیله نقلیه همه جا رو کیک کیب است و با طراحی آینده‌نگر خود می تواند وظایف مختلفی را در مزارع و زمین های کشاورزی انجام دهد. کیب به عنوان یک وسیله نقلیه خودران طراحی شده که می تواند با یا بدون راننده حرکت کند. قطعات این وسیله نقلیه به راحتی قابل جایگزینی هستند تا محصول به طور مداوم به روز باقی بماند. این به معنای افزایش طول عمر کیب نیز است.

گزینه ای دوستدار محیط زیست

از نظر مواد، کیک کیب رویکردی کل نگر را دنبال کرده و با استفاده از موادی که به صورت محلی قابل تامین هستند، ساخته می شود. تایرهای این وسیله نقلیه همه جا رو از جنس زیست لاستیک مبتنی بر قاصدک است که گیاهی بسیار رایج در سراسر اسکاندیناوی محسوب می شود. قطعات پلاستیکی از گیاهان تخم بزرک ساخته شده که آنها نیز در سوئد رشد می کنند. فریم کیب از جنس آلومینیوم کاملا قابل بازیافت است که گزینه سبک و پایدار محسوب می شود.

به عنوان یک گزینه دوستدار محیط زیست و بدون آلایندگی، کیب به پیشرانه الکتریکی مجهز شده و این به معنای بی صدا بودن آن نیز است، از این رو، مزاحم حیوانات مزرعه نمی شود. خودروها و ماشین آلات کشاورزی سنتی از سوخت های فسیلی نیرو می گیرند که این در تضاد با روح مراقبت از زمین و حیوانات ساکن مزرعه است.

کیب به گونه ای طراحی شده تا به زمین احترام گذاشته و آسیبی به تنوع زیستی آن نرساند، در شرایطی که به کشاورز در انجام وظایفش کمک می کند.

کشاورزی به طور اساسی بر تنوع زیستی، به ویژه مزارع و زمین های کشاورزی احیا کننده چند محصولی متکی است و برای حفظ تعادل پایدار در این زمینه به نظارت مداوم نیاز است. کیب می تواند گزینه ای مفید در این زمینه باشد.

 

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال کنید @ اینستاگرام