خاص ترین خودروی مرسدس بنز در خیابان، یک غیرقابل کنترل تمام عیار است! (+عکس)

خاص ترین خودروی مرسدس بنز در خیابان، یک غیرقابل کنترل تمام عیار است! (+عکس)

مرسدس در این خودرو از رینگ های اختصاصی 9 پره منیزیمی استفاده کرده است. بیشینه سرعت برابر با 325 کیلومتر برساعت محاسبه شده...

موبنا – پروژه وان یا همان یک را می توان یکی از مهمترین برنامه های مرسدس بنز طی تاریخ فعالیت این کمپانی دانست. خودرویی که در نمایشگاه بین المللی دبی که حدودا 2 سال پیش برگزار شد، معرفی و کل این رویداد خودرویی را تحت اثر خود قرار داد.

اکنون باردیگر مرسدس به فروش تمامی 275 دستگاه وان اشاره کرده و قیمت 2.72 میلیون دلار را نیز برای آن تایید کرده است.

4 الکتریکی و یک بنزینی

برای پیشرانه این خودرو از ترکیب 4 موتور الکتریکی با موتور بنزینی توربوشارژ استفاده شده که مجموعا 1049 اسب بخار خروجی دارد و سامانه تمام چرخ محرک نیز در وضعیت فعال قرار دارد.

دو موتور الکتریکی با محور جلو در ارتباط هستند که هر کدام 322 اسب بخار را وارد سیستم می کنند. موتور سوم در ارتباط مستقیم با پیشرانه بنزینی قرار دارد و 161 اسب بخار را به سیستم اضافه می کند. موتور چهارم نیز با سامانه توربوشارژ در ارتباط است و 121 اسب بخار به ترکیب مورد اشاره می افزاید.

 

325 کیلومتر برساعت کاملا قانونی!

بیشینه سرعت برابر با 325 کیلومتر برساعت محاسبه شده و خودرو طی 2.9 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر برساعت می رسد. 7 ثانیه پس از حرکت، وان رکورد 200 کیلومتر برساعت را نیز ثبت کرده است!

مرسدس در این خودرو از رینگ های اختصاصی 9 پره منیزیمی استفاده کرده است. سیستم ترمز نیز مجهز به کالیپرهای 6 پیستونه و دیسک 15.6 اینچی کربن-سرامیک در چرخ های جلو و کالیپرهای 4 پیستونه با دیسک های 15 اینچی در محور عقب است.

در ادامه می توانید تصاویر جدید آ ام گ وان را مشاهده کنید:

بال عقب فعال

مرسدس وان

باله های فعال

مرسدس وان

بدون پنل های پوشاننده

مرسدس وان

بعد از نصب پنل ها

مرسدس وان

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال کنید @ اینستاگرام