ممنوعیت ترامپ در توئیتر لغو می شود!

مدیر ارشد اجرایی اسپیس ایکس و خریدار توئیتر اعلام کرد پس از تکمیل خرید این پلتفرم اجتماعی ممنوعیت دائم دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا را لغو خواهد کرد.

موبنا – به گزارش رویترز، خریدار تازه توئیتر که در یک کنفرانس نشریه فایننشال تایمز علاوه بر اعلام این خبر افزود: او و جک دورسی (یکی از بنیانگذاران توئیتر) معتقدند ممنوعیت های دائم باید به شدت نادر و مختص حساب های کاربری باشند که به وسیله ربات اداره می شوند یا اخبار جعلی منتشر می کنند.

ایلان ماسک در این باره گفت: توئیت های اشتباه و بد باید حذف یا نامرئی شوند. تعلیق موقت حساب کاربری نیز در این راستا اقدام مناسبی است. تصور می کنم ممنوعیت دائم اعتماد کاربران به توئیتر را به عنوان مکانی از بین می برد که می توانند در آنجا عقیده خود را بیان کنند.

به گفته او تصمیم ممنوعیت ترامپ، دیدگاه های رییس جمهور سابق آمریکا میان مردم را تشدید کرده است. مدیر ارشد اجرایی تسلا این ممنوعیت را از لحاظ اخلاقی اشتباه خواند.

ایلان ماسک قراردادی برای خرید توئیتر به قیمت ۴۴ میلیارد دلار امضا کرده و طرفدار آزادی بیان است اما هیچ جزئیاتی درباره برنامه های خود اعلام نکرده است. به گفته منبعی آگاه پیش بینی می شود، پس از تکمیل قرارداد، وی به طور موقت مدیر ارشد اجرایی توئیتر شود.

پس از یورش حامیان دونالد ترامپ رییس جمهور سابق آمریکا به ساختمان کنگره در ژانویه ۲۰۲۱ میلادی، حساب کاربری وی در توئیتر با ۸۸ میلیون فالور مسدود شد.

 منبع: مهر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا