این خودروهای باکیفیت چگونه آماده می شوند؟

15 دقیقه در خط تولید اروپایی هیوندای (+فیلم و عکس)

کارخانه هیوندای در کشور جمهوری چک یکی از بروزترین و پیشرفته‌ترین کارخانه های این شرکت است که در نوامبر 2008 در منطقه صنعتی نوشوویتسه افتتاح شد.

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور – شرکت هیوندای موتور که به نام هیوندای موتورز و هیوندای نیز شناخته می شود یک خودروساز چند ملیتی کره ای است که دفتر مرکزی آن در شهر سئول، کره جنوبی قرار دارد. این شرکت در سال 1967 تاسیس شد. هیوندای حدود 40 درصد از سهام شرکت کیا موتورز و مالکیت کامل دو نشان تجاری شامل زیرمجموعه خودروهای لوکس خود به نام جنسیس موتور و برند خودرو الکتریکی آیونیک را نیز در اختیار دارد.

 

 

هیوندای موتور اروپا یکی از زیرمجموعه های شرکت هیوندای موتور است که دفتر مرکزی آن در شهر افنباخ آم ماین، آلمان قرار دارد و یک مرکز پژوهش و توسعه در شهر فرانکفورت، آلمان و سه کارخانه در کشورهای جمهوری چک، روسیه و ترکیه را اداره می کند.

کارخانه هیوندای در کشور جمهوری چک یکی از بروزترین و پیشرفته‌ترین کارخانه های این شرکت است که در نوامبر 2008 در منطقه صنعتی نوشوویتسه افتتاح شد. این کارخانه با سرمایه گذاری یک میلیارد یورویی و طی یک بازه زمانی حدود دو سال ساخته شد. در حقیقت، این بزرگ‌ترین سرمایه گذاری خارجی در کشور جمهوری چک محسوب می شود.

کارخانه هیوندای موتور در جمهوری چک ظرفیت تولید 350 هزار دستگاه خودرو در سال را دارد و در فاصله 90 کیلومتری از کارخانه زیلینا کیا موتورز در کشور اسلواکی قرار دارد.

نکته جالب توجه در زمان ساخت کارخانه هیوندای در جمهوری چک توجه این شرکت به محیط زیست بود. بیش از یک هزار درخت که در این منطقه قرار داشتند به مکان دیگری منتقل شده و پس از پایان عملیات ساخت و ساز کارخانه بار دیگر به مکان اصلی خود باز گردانده شدند.

کارخانه هیوندای در نوشوویتسه تنها کارخانه این شرکت در اتحادیه اروپا است و یکی از مدرن‌ترین کارخانه های تولید خودرو در قاره سبز محسوب می شود. خودروهای تولیدی در این کارخانه به نیازهای بازار اروپا و الزامات سختگیرانه مشتریان اروپایی از نظر کیفیت، ایمنی و طراحی پاسخ می دهند.

مدل های توسان، آی30 و خودرو الکتریکی کنا محصولاتی هستند که از خط تولید کارخانه نوشوویتسه خارج می شوند.

افزون بر تولید خودرو، بخشی از تاسیسات هیوندای در نوشوویتسه برای تولید جعبه دنده اختصاص داده شده است. جعبه دنده های تولیدی در این مجموعه نه تنها در کارخانه نوشوویتسه، بلکه در کارخانه کیا در زیلینا، کارخانه خودروسازی هیوندای در شهر سنت پترزبورگ، روسیه و کارخانه هیوندای در ترکیه نیز استفاده می شوند.

کارخانه نوشوویتسه هیوندای فرصت های شغلی بسیاری نیز برای شهروندان جمهوری چک فراهم کرده و حدود 97 درصد از کارکنان این کارخانه را شهروندان این کشور شکل می دهند. در کنار چند پیمانکار فرعی، برند هیوندای تقریبا 12 هزار فرصت شغلی در این منطقه از جمهوری چک ایجاد کرده است.

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام