هونگ چی E-QM5؛ سدان متفاوت از برند لوکس چینی (+عکس)
علاقه عجیب خودروساز باسابقه به سبک طراحی تقریبا نامتعارف!

هونگ چی E-QM5؛ سدان متفاوت از برند لوکس چینی (+عکس)

هونگ چی یک محصول الکتریکی را نیز با مدل 2022 در کاتالوگ خود دارد اما حضور در بازار و برچسب قیمت آن مشخص نیست.

موبنا؛ مازیار دانیالی –  ظاهرا قدیمی ترین خودروساز چین یعنی هونگ چی علاقه زیادی دارد تا تبدیل به آینده نگرترین آنها شود! این رویکرد را ابتدا باید از طراحی متفاوتی که برند مذکور برای محصولات خود انتخاب می کند، مشاهده کرد.

هونگ چی فعالیت خود را از سال 1958 آغاز کرد تا هم اکنون عنوان قدیمی ترین خودروساز کشور چین را در اختیار داشته باشد. از سوی دیگر هونگ چی را یک برند سیاسی دانست زیرا خودروی مورد علاقه دولتمردان چینی در تمامی مراسم های رسمی بوده است.

شاسی بلند الکتریکی E115 و سدان H9 از جدیدترین های هونگ چی هستند که قبلا در گروه خودروی عصر ایران نیز به آنها پرداخته ایم.

این برند چینی در نمایشگاه بین المللی خودروی شانگ های 2021 موسوم به اتو شانگ های از یک سدان مفهومی فوق لوکس با نام کانسپت L رونمایی و مخاطبان این رویداد خودرویی را به نوعی غافلگیر کرد. منابع مختلف سال 2023 را زمان احتمالی ورود این ابر سدان جذاب به خط تولید پیش بینی کرده اند.

هونگ چی یک محصول الکتریکی را نیز با مدل 2022 در کاتالوگ خود دارد اما حضور در بازار و برچسب قیمت آن مشخص نیست.

ایی-کیو ام5(E-QM5) از منظر ابعاد برابر با 5040 میلیمتر در طول، 1910 میلیمتر در عرض و 1569 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز برابر با 2990 میلیمتر است.

برای پیشرانه این سدان با توجه به آپشن دو موتور الکتریکی استفاده شده است. یکی نمونه 100 کیلوواتی و دیگر نمونه 140 کیوواتی که با باتری های لیتیمومی 56 و 54 کیلووات ساعت قابل سفارش هستند.

برد حرکتی این سدان حدود 431 کیلومتر است و برای تمامی تریم ها از جعبه دنده تک سرعته در ارتباط با محور جلو استفاده می شود.

سیستم ترمز در تمامی چرخ ها دیسکی و رینگ های استاندارد در اندازه 18 اینچی ارائه می شوند.

از امکانات کابین می توان به استارت دکمه ای، سیستم تهویه اتوماتیک، دسترسی مستقل سیستم تهویه برای ردیف عقب، امکان سفارش صندلی عقب در حالت کاپیتانی، استراحتگاه دست ردیف عقب و جلو، ناوبری ماهواره ای، نمایشگر لمسی سیستم سرگرمی، یو اس بی، بلوتوث، صندلی راننده و سرنشین با تنظیم الکتریکی، پاورویندوز، آینه های برقی مجهز به گرمکن و … اشاره کرد.

در بخش ایمنی نیز مواردی شامل ورود بدون کلید، رادار پارک جلو و عقب، نشانگر فشار باد لاستیک ها، ای بی اس، ایی بی دیی، دستیار ترمز، پایداری الکترونیکی، ترمز اضطراری، دستیار حرکت در سربالایی، ترمز پارک اتوماتیک، ایربگ، ایزوفیکس و … قابل اشاره هستند.

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام