نگاهی به کراس اوور 3 سیلندر دانگ فنگ (+عکس)

موبنا؛ مازیار دانیالی –  فنگشن Xuan GS (ایولوس جی اس) یکی از کراس اوورهای جدید کمپانی چینی دانگ فنگ است که با مدل 2020 در بازار چین برچسب قسمت 11500 تا 17  هزار دلار را همراه خود دارد.

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید؛ در طراحی بدنه این محصول به میزان زیادی عناصر کرومی استفاده شده تا حس ملاقات با یک خودروی لوکس را انتقال دهد، الگوهایی که مشابه آنرا در محصولات لکسس و رنو دیده ایم. به هر ترتیب حاصل کار با توجه به گروه قیمتی، رضایت بخش و یا بهتر بگوئیم مشتری پسند به نظر می رسد.

از منظر ابعاد برابر با 4610 میلیمتر در طول، 1830 میلیمتر در عرض و 1600 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز برابر با 2680 میلیمتر است. وزن خالص از 1285 تا 1345 کیلوگرم محاسبه شده است.

رینگ ها در حالت استاندارد 17 اینچی هستند.

پیشرانه

برای جی اس با توجه به تریم 2 پیشرانه قابل انتخاب است.  ابتدا نمونه 1 لیتری 3 سیلندر توربوشارژ با 125 اسب بخار خروجی و گشتاور 196 نیوتن متر که میزان مصرف سوخت این موتور برای 100 کیلومتر رانندگی در شهر برابر با 7.2 لیتر، در بزرگراه 5 لیتر و در حالت ترکیبی 5.8 لیتر است.

نمونه دوم، 4 سیلندر توربوشارژ 1.5 لیتری با 150 اسب بخار خروجی و گشتاور 230 نیوتن متر که شاخص مصرف آن نیز در شهر 8.8. لیتر، در بزرگراه 5.7 لیتر و در حالت ترکیبی 6.7 لیتر است.

بیشینه سرعت تپنده 3 لیتری 180 کیلومتر برساعت و در نمونه 4 سیلندر 190 کیلومتر برساعت محاسبه شده است.

پیشرانه 3 سیلندر با جعبه دنده 5 سرعته دستی و پیشرانه 4 سیلندر با جعبه دنده 6 سرعته دی سی تی ارائه می شود. خودرو در تمامی تریم ها فاقد سامانه تمام چرخ محرک است.

کابین

همانند سایر محصولات مجموعه دانگ فنگ، کابین جی اس طراحی زیبایی را در اختیار کاربر قرار می دهد. از امکانات این بخش می توان به سیستم تهویه اتوماتیک(آپشن)، استارت دکمه ای، نمایشگر دیجیتال امپر(آپشن)، نمایشگر اصلی سیستم سرگرمی، یو اس بی، تنظیم الکتریکی صندلی راننده/سرنشین(آپشن)، استراحتگاه دست جلو و عقب، پاور ویندزو جلو و عقب، اسکای روف پانورامیک الکتریکی، آینه های مجهز به گرم کن(آپشن)، سنسور باران(آپشن) و … اشاره کرد.

ایمنی

در این قسمت باید به ترمزهای دیسکی 4 چرخ، ورود بدون کلید، کروز کنترل ثابت(آپشن)، رادار پارک جلو و عقب، دوربین 360 درجه(آپشن)، نشانگر فشار باد لاستیک، ای بی اس، ایی بی دیی، پایداری الکترونیکی، ترمز فعال(آپشن)، دستیار حرکت در سربالایی، مه شکن ال ایی دیی(آپشن)، هدلایت اتوماتیک(آپشن)، ایزوفیکس، ایربگ، ایربگ عقب و جانبی(آپشن) و … اشاره کرد.

 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا