شاسی بلند پرقدرت فورد با جزئیات اسپرت(+تصاویر)
اکسپلورر ST مدل 2020؛

شاسی بلند پرقدرت فورد با جزئیات اسپرت(+تصاویر)

اکسپلورر در قسمت دماغه طراحی ساده ای دارد که در آن خبری از الگوهای پیچیده و گرافیک حرفه ای برای چراغ های اصلی نیست اما همین جزئیات ساده به خوبی کنار یکدیگر قرار گرفته اند تا نمایی اسپرت و باکیفیت پیش روی مخاطب قرار بگیرد.

مجله آنلاین موبنا؛ مازیار دانیالی – اکسپلورر یکی از برندهای فعال در مجموعه فورد است که اولین بار در سال 1990 معرفی و تا به امروز روی خط تولید کمپانی آمریکایی قرار دارد. این محصول در کلاس شاسی بلند کامپکت و همچنین میان سایز عرضه می شود.

نسل اول از 1991 تا 1994، نسل دوم از 1995 تا 2001، نسل سوم از 2002 تا 2005، نسل چهارم از 2006 تا 2010، نسل پنجم از 2011 تا 2019 و نسل ششم از 2020 معرفی شده است. طی این مدت انواع نسخه های ویژه و مدل های فیس لیفت این محصول نیز روانه بازار شده است.

نسل اول

نسل اول

نسل دوم

نسل دوم

نسل سوم

نسل سوم

نسل چهارم

نسل چهارم

نسل پنجم

نسل پنجم

نسل ششم

نسل ششم

در ادامه این مطلب تریم اس تی مدل 2020 اکسپلورر را مورد بررسی قرار می دهیم.

پیش از هر چیز باید گفت لوگوی اس تی پرفورمنس روی بدنه محصولات فورد به مفهوم حضور جزئیات اسپرت استاندارد کارخانه ای(فورد) است.

از این رو با یک کراس اوور اسپرت سر و کار داریم که برچسب قیمت 59099 دلار در مدل پایه و 64599 در حالت آپشن که تصاویر آنرا استفاده کرده ایم، روی آن قرار گرفته است.

طراحی

فورد اکسپلورر اس تی از منظر ابعاد برابر با 5063 میلیمتر در طول، 2004 میلیمتر در عرض و 1782 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. با این اعداد براحتی می توان نتیجه گرفت که این محصول به خوبی در تمامی قسمت ها توسعه داشته و کاملا روی جاده استوار و باثبات است.

اکسپلورر در قسمت دماغه طراحی ساده ای دارد که در آن خبری از الگوهای پیچیده و گرافیک حرفه ای برای چراغ های اصلی نیست اما همین جزئیات ساده به خوبی کنار یکدیگر قرار گرفته اند تا نمایی اسپرت و باکیفیت پیش روی مخاطب قرار بگیرد.

در نمای جانبی؛ بخش های پلاستیکی هلال فندرها(گلگیر) و رینگ های آلومینیومی 21 اینچی ظاهری آفرودی و جان سخت به اکسپلورر داده اند که جذاب و دوست داشتنی است.

اما مهمترین ویژگی طراحی این خودرو را باید در نمای عقب و از ستون آخر به بعد مشاهده کرد. اینجا منظره ای خاص پیش روی ما قرار می گیرد که با چراغ های اصلی زیبا و خروجی های اگزوز دوقلو در هر طرف به اوج خود می رسد.

کابین

داخل کابین محیطی باکیفیت و فناورانه شکل گرفته که شامل نمایشگر دیجیتال آمپر و نمایشگر اصلی تبلتی در مرکز کنسول می شود. در حالت استاندارد نمایشگر ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی در اندازه 10 اینچی ارائه می شود اما با پرداخت 1500 دلار بیشتر می توان از آپشن 12.3 اینچی نیز استفاده کرد.

سیستم صوتی بنگ اند اولافسن، وای فای هات اسپات 4جی و سقف مونوروف دو پنله یکی دیگر از جذابیت های کابین است که منظره ای زیبا را بالای سر سرنشینان شکل می دهد. گرمکن فرمان، صندلی، تهویه هوشمند و … نیز در وضعیت فعال قرار دارند.

در بخش ایمنی نیز می توان به مواردی مانند: ورود بدون کلید، هشدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط، هشدار برخورد از جلو، کنترل پایداری الکترونیکی و … اشاره کرد.

پیشرانه

اما جذاب ترین راز فورد اکسپلورر اس تی مدل 2020 را باید اینجا جستجو کرد! جائیکه موتور 3 لیتری 6 سیلندر توربودوقلوی آن از خانواده اکوبوست؛ خروجی 400 اسب بخاری را در اختیار راننده قرار می دهد. گشتاور نیز برابر با 415 پوندفوت محاسبه شده است. این مجموعه با جعبه دنده 10 سرعته اتوماتیک هماهنگ شده است.

این خودرو فاقد سامانه تمام چرخ محرک بوده و قدرت پیشرانه به محور جلو منتقل می شود.

آمار مصرف سوخت برای هر 100 کیلومتر رانندگی در شهر برابر با 13.3 لیتر، در بزرگراه 9.8 لیتر و در حالت ترکیبی 11.8 لیتر است.

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام