شگفتی‌های طبیعت؛ جنگلی از تارهای عنکبوت! (+فیلم/تصاویر)

وقتی تعداد بی‌شماری از عنکبوت‌ها با رها کردن یک تار نازک ابریشمی، خود را به باد می‌سپارند، هزاران تار ابریشمی از آنها در طبیعت به جا مانده و منجر به ایجاد شبکه عظیم ابریشمی خواهد شد.

مجله آنلاین موبنا؛‌مریم عباسی – در این تصاویر، سایه‌ای خاکستری روی علف‌های زمین را پوشانده است. نه تنها علف‌ها، بلکه گویی دست طبیعت روی همه چیز، از درخت‌ها تا بوته‌ها را، با پتویی از ابریشم پوشانده است. این پوشش خاکستری در واقع ماحصل تلاش هزاران هزار عنکبوت است که هر جا رفته‌اند، شبکه‌ای از تارهای خود را به یادگار گذاشته‌اند.

پس از یک باران شدید یا وقوع سیل، عنکبوت‌ها به مناطق مرتفع‌تر زمین می‌گریزند. برای انجام این کار، عنکبوت‌ها با رها کردن یک تار نازک ابریشمی، خود را به باد می‌سپارند و باد آنها را مثل بادبادک با خود می‌برد. وقتی تعداد بی‌شماری از عنکبوت‌ها این کار را انجام دهند، هزاران تار ابریشمی از آنها در طبیعت به جا مانده و منجر به ایجاد این شبکه عظیم ابریشمی خواهد شد.
گاهی این شبکه‌ها 0.8 کیلومتر مساحت دارند. این پدیده در همه جای کره زمین از جمله در ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، استرالیا و پاکستان دیده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =

دنبال کنید @ اینستاگرام