خودرویی که فقط «1» دستگاه از آن وجود دارد! (+تصاویر)

تمامی قسمت های بدنه فیبرکربن است که جایگزین قطعات نمونه استاندارد شده و در نهایت این تغییرات وزن خودروی برتونه را حدود 100 کیلوگرم در مقایسه با زد آر1 کاهش داده است.

مجله آنلاین موبنا؛ مازیار دانیالی – پیش از این خودروهایی جاودانه از استودیو طراحی برتونه را معرفی کرده ایم که از جمله می توان به لامبورگینی Athon و لانچیا استریتوس اشاره کرد. برتونه در ایتالیا را با مارچلو گاندینی می شناسند که سابقه تاسیس آن به 1912 میلادی باز می گردد. خدماتی که در برتونه ارائه می شود شامل طراحی صنعتی(تمامی بخش ها)، تولید محصولات سفارشی، تولید نمونه های نمایشی، مشاوره و همکاری در تولید، طراحی داخلی و دکوراسیون، معماری ساختمان، آموزش و … می شود.

یکی از پروژه های خودرویی برتونه در سال 2009 رونمایی شد که بازطراحی یک شورولت کوروت زد آر1 با برنامه تولید 10 دستگاه بود. اما در نهایت فقط یک دستگاه از این محصول توسط برتونه تولید شد و ظاهرا این روزها باردیگر برای واگذاری به مالک جدید به حراج گذاشته خواهد شد.

کوروت برتونه پیش از این به قیمت 2 میلیون دلار معامله شده بود و انتظار می رود قیمت جدید آن نیز در همین حدود باشد.

طراحی نمای ظاهری این محصول شباهت زیادی به فضایی دارد که در شخصیت ها(سربازان سفیدپوش) و مکان های “چندگانه جنگ ستارگان” مشاهده می شود. تمامی قسمت های بدنه فیبرکربن است که جایگزین قطعات نمونه استاندارد شده و در نهایت این تغییرات وزن خودروی برتونه را حدود 100 کیلوگرم در مقایسه با زد آر1 کاهش داده است.

در بخش پیشرانه، داشته های کوروت زد آر1 آنقدر خوب هست که نیاز به کمترین تغییری نداشته باشد. یک تپنده 6.2 لیتری 8 سیلندر مجهز به سوپرشارژ که با جعبه دنده 6 سرعته دستی هماهنگ شده است.

خودرویی که فقط

این خودرو طی 3.2 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می رسد و بیشینه سرعت آن نیز برابر با 351 کیلومتر بر ساعت است. وظیفه توقف این خودروی قدرتمند نیز برعهده سیستم ترمز کربن سرامیک است.

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

دنبال کنید @ اینستاگرام