بیل‌گیتس بزرگ‌ترین اشتباه مدیریتی خود را اعلام کرد

بیل گیتس موسس شرکت مایکروسافت سوءمدیریت خود در این شرکت را عامل غلبه سیستم عامل اندروید بر ویندوز دانست و این موضوع را بزرگ‌ترین خطای خود در زمان ریاست بر مایکروسافت دانست.

مجله آنلاین موبنا – بیل گیتس روز گذشته در مصاحبه‌ای با گلوبال ویلیج گفت: پیروزی گوگل بر مایکروسافت در حوزه کسب و کارهای مرتبط با تلفن همراه غیرقابل جبران و غیرقابل بازگشت است و من این مساله را یک فرصت از دست رفته می‌دانم که بزرگترین تاسف من هم محسوب می‌شود.

موسس مایکروسافت در این مورد افزود: بزرگترین اشتباه من این بود و همین مساله باعث شد که مایکروسافت فرصت را در اختیار اندروید قرار دهد و ویندوز از این سیستم عامل عقب بیفتد.بیل گیتس گفت: اشتباه من باعث شد تا مایکروسافت نتواند به موفقیتی که اندروید به آن دست یافت، دست یابد.

گوگل از سال 2005 باتمرکز بر روی تولید یک سیستم عامل مخصوص تلفن همراه به نام اندروید و خرید شرکت طراح نسخه اولیه سیستم عامل مذکور به سرعت توانست دنیای سیستم عامل های همراه را فتح کند و مایکروسافت را که تولید نسخه موبایلی ویندوز را جدی نگرفته بود، به عقب براند.

زمانی که اندروید توانست گوشی‌های مختلف را تسخیر کند، مایکروسافت تازه به فکر عرضه ویندوز فون و ویندوز موبایل افتاد. اما دیگر برای جبران عقب ماندگی دیر شده بود و حالا کمتر کسی در جهان یافت می شود که از نسخه های موبایلی ویندوز در گوشی خود استفاده کند.

 منبع: فارس 

دنبال کنید @ اینستاگرام