اتومبیل برقی سوئیسی با ظاهر ایتالیایی و مهندسی آلمانی! (+عکس)

اتومبیل برقی سوئیسی با ظاهر ایتالیایی و مهندسی آلمانی! (+عکس)

اتومبیل برقی الکسترا به دو موتور الکتریکی مجهز شده است آنها در مجموع توانی معادل 680 اسب بخار تولید می‌کنند و خودروی یاد شده می‌تواند با حداکثر سرعت 250 کیلومتر بر ساعت حرکت کند.

موبنا – تصور کنید سوار یک اتومبیل شده‌اید که فقط با انرژی الکتریسیته حرکت می‌کند و بدنه آن از جنس فیبرهای کربنی ساخته شده است و البته با طراحی شبیه به خودروهای لوکس ایتالیایی این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا در کمتر از 2.3 ثانیه سرعت خود را از صفر به 100 کیلومتر در ساعت برسانید و با هر بار شارژ باتری‌ها بتوانید تا بیش از 400 مایل با این اتومبیل حرکت کنید. شرکت سوئیسی «الکسترا» هم اکنون موفق به ساخت این خودروی برقی لوکس و منحصر به فرد شده است و قرار است محصول یاد شده امسال وارد بازار جهانی شود تا تصور مردم در مورد خودروهای برقی به طور کامل تغییر کند.

اتومبیل برقی سوئیسی با ظاهر ایتالیایی و مهندسی آلمانی! (+عکس)

فوریه گذشته تصاویر اولیه مربوط به طراحی بدنه الکسترا ارایه شده بود و آن زمان هنوز به درستی مشخص نبود این خودروی منحصر به فرد چه امکاناتی را شامل می‌شود. ولی هم اکنون مشخص شده است که یک شرکت سوئیسی با طراحی ایتالیایی و ساخت اتومبیل در کشور آلمان چه محصول منحصر به فردی را می‌تواند در اختیار مردم بگذارد.

شکل ظاهری این اتومبیل نشان می‌دهد که از اتومبیل ایتالیایی فِراری الهام گرفته شده است و البته بدنه آن را تا اندازه‌ای هم می توان مشابه لامبورگینی دانست. با این وجود الکسترا سعی کرده است این محصول را در خانواده اتومبیل‌های اسپورت با یک ظاهر کاملا متمایز عرضه کند و درب‌های عقبی را به گونه‌ای مخفی کند تا شکل ظاهری اسپورت آن کماکان حفظ شود.

اتومبیل برقی سوئیسی با ظاهر ایتالیایی و مهندسی آلمانی! (+عکس)

این خودرو از جمله وسایل نقلیه محسوب می‌شود که هیچ گونه آلایندگی را برای محیط زیست به دنبال ندارد و شرکت سازنده امضای اصلی خود برای طراحی آن را شیشه عقب این محصول می‌داند که شبیه به حرف انگلیسی V ساخته شده است و ضمن افزایش دید راننده، شکل ظاهری متفاوت را به آن بخشیده است. در این خودرو فاصله چرخ‌های جلو تا سپر به حداقل رسیده است که این اتفاق در افزایش شتاب و سرعت اتومبیل مذکور بسیار موثر بوده است.

اتومبیل برقی سوئیسی با ظاهر ایتالیایی و مهندسی آلمانی! (+عکس)

اتومبیل برقی الکسترا به دو موتور الکتریکی مجهز شده است آنها در مجموع توانی معادل 680 اسب بخار تولید می‌کنند و خودروی یاد شده می‌تواند با حداکثر سرعت 250 کیلومتر بر ساعت حرکت کند. طراحان الکسترا توضیح دادند اگر میانگین سرعت این خودرو را 100 کیلومتر بر ساعت محاسبه کنیم، اتومبیل مذکور با هر بار شارژ کامل باتری می‌تواند با چنین سرعتی معادل 600 کیلومتر حرکت کند. کمپانی سازنده توضیح داده است که الکسترا قادر است ظرف 2.3 ثانیه سرعت خود را از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت برساند که بر این اساس می‌توان آن را نسبت به «تسلا مدل اس پی100دی» پرشتاب‌تر دانست.

کمپانی سوئیسی هنوز قیمت نهایی این خودرو را اعلام نکرده است، با این وجود پیش‌بینی می‌شود که در مجموع تنها 100 دستگاه از این خودرو ساخته شود.

دنبال کنید @ اینستاگرام