برترین دانشگاه‌های جهان از منظر «اثر تحصیلات در آینده شغلی» (+عکس)

این شاخص بررسی می کند: آیا تحصیلات دانشگاهی در توسعه توانایی ها و ظرفیت های فرد برای انتخاب یا ایجاد شغل موثر و موفق بوده است یا خیر.

موبنا؛ مازیار دانیالی – یکی از شاخص های جالب که در رابطه با موسسات آموزشی و دانشگاه های برتر مورد بررسی قرار می گیرد ” اثر تحصیلات در آینده شغلی ” است. به عبارت دیگر این شاخص بررسی می کند: آیا تحصیلات دانشگاهی در توسعه توانایی ها و ظرفیت های فرد برای انتخاب یا ایجاد شغل موثر و موفق بوده است یا خیر.

اخیر موسسه کواکرلی سیموندز لیست برترین دانشگاه های جهان ازمنظر شاخص” اثر تحصیلات در آینده شغلی” را منتشر کرده که برای امروز در پول نیوز بدان خواهیم پرداخت. در گزارش این موسسه تحقیقاتی انگلیسی ۵۰۰ دانشگاه از سراسر جهان مورد بررسی قرار گرفته اند که در ادامه مطلب ۱۰ رتبه برتر را نام می بریم.

· گفتنی است کواکرلی سیموندز یک کمپانی تخصصی در حوزه آموزش و تحصیلات عالی است که فعالیت خود را در سال ۱۹۹۰(در انگلیس) آغاز کرد. این کمپانی پیوسته گزارش های معتبری را در زمینه های مرتبط با بحث آموزش حرفه ای منتشر می کند که مخاطبین زیادی نیز دارد. فعالیت در بخش نرم افزارهای آموزشی و همچنین برگزاری نظرسنجی ها از دیگر فعالیت های کواکرلی هستند.


۱۰. دانشگاه آکسفورد

انگلیس


۹. دانشگاه چینهوآ

چین


۸. دانشگاه برکلی

آمریکا


۷. دانشگاه کمبریج

انگلیس


۶. دانشگاه ملبورن

استرالیا


۵. دانشگاه سیدنی

استرالیا


۴. دانشگاه هاروارد

آمریکا


۳. یو سی ال ای

آمریکا


۲. دانشگاه استنفورد

آمریکا


۱. ام آی تی(موسسه فناوری ماساچوست)

آمریکا


 منبع: پول نیوز

دنبال کنید @ اینستاگرام