بازتاب بازجویی از دو بازیگر سینما در پارک لاله

موبنا – نفیسه روشن در حمایت از تجمعات اعتراضی برای حیوان آزاری نوشت:

دوستداران و دلسوزان حیوانات، همراهان گرامی:
متاسفانه در میان ما،کسانی هستند که تصور می کنند گردهمایی و تجمع و تحصن تنها راه حمایت از حیوانات و محیط زیست است بدون در نظر گرفتن این مهم که تکرار یک حرکت اعتراضی آن هم بدون دلیل موجه و بدون هدف منطقی نه تنها موجب لوث شدن آن حرکت می شود بلکه بهانه ای به دست کسانی می دهد که قصد دارند بگویند ما به دنبال بحث حمایت از حیوانات نیستیم بلکه تنها قصد آشفته کردن جو جامعه را داریم که همگی ما می دانیم که چنین نیست. ما هم مثل شما نگران و دلشکسته از وقایعی هستیم که مکررا خبرهایش پخش می شود ولی نمی گذاریم اندیشه و هدف اصلی ما به انحراف برود و از مسیر اصلی خارج شویم. گرد همایی شانزدهم فروردین هم همانطور که قبلا تجمع مقابل مجلس با شکست مواجه شد، شکست دیگری خواهد بود و چه بسا بزرگتر. ما در روز طبیعت تجمع نکردیم ولی حتی یک روز در این ایام تعطیلات در زمینه فعالیت های حمایتی و برنامه ریزی در این خصوص بیکار ننشستیم. حرکت های احساس گرایانه به هیچ وجه به نفع حیوانات نخواهد بود. راه خود را گم نکنید!
ما کنار هم جمع شده ایم برای یک هدف غایی و بدیهی ست که امروز حرکت های بی هدف و تندروی، باعث از دست رفتن آنچه تا کنون ساخته ایم می شود. وقتی مسئولین دولتی قول همراهی به ما دادند وقتی دست یاری دراز کردند باید این دست را گرفت و همه را همراه کرد. اینجا میدان جنگ نیست. فراموش نکنید بدون یاری این افراد ، پیمودن این راه سخت خواهد شد پس این راه را تبدیل به سنگلاخ نکنید. تنها در یک ماه گذشته جهت شرکت در فعالیت های مثمر ثمری چون نمایشگاه ده روزه محیط زیست ، نشست با سرکار خانم دکتر ابتکار ،روز درخت کاری در چیتگر، گلریزان محیط بانان دنا، حضور در مراسمی با هدف شناساندن گونه های در حال انقراض و غیره اطلاع رسانی به عمل آمد اما تنها گروه کوچکی علاقه نشان دادند. تجمعاتی از این دست بجز برانگیختن یک سری حساسیت های بی مورد، تحریک افراد مغرض و حیوان آزار ، هدر رفتن زمان و انرژی و سودجویی تبلیغاتی هیچ حاصلی به دنبال نداشته و نخواهد داشت.
هر تجمعی در هر نقطه دنیا، با هدف، با منظور و با برنامه ریزی مشخص بسیار ارزشمند است. تجمعی که بیشتر از سر و صدا نتیجه بدهد و قدمی مثبت باشد و در راستای هدف مشترک همگی . تجمعی مانند دوم اسفند که نتیجه مطلوب داشت یعنی توافقی در راه نوشته شدن و دنبال کردن و ارائه یک لایحه به دولت و مجلس با قول همیاری از طرف سازمان محیط زیست

 منبع: رکنا 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − چهارده =