توليد گوشي تلفن همراه داخلي نيازمند طراحي و علم روز دنيا است

موبنا – عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب گفت:توليد گوشي تلفن همراه در داخل کشور نيازمند فناوري و طراحي روز دنيا است .

” بيژن صفوي ” در گفت و گو با خبرنگار موبنا گفت : توليد کنندگان گوشي هاي تلفن همراه ايران ابتدا بايد علم روز توليد گوشي را وارد کشور کرده و با طراحي هاي بسيار مدرن مصرف کنندگان اين کالا پرمصرف را مجذوب خود کنند  .
وي ادامه داد : بازار ايران سالانه بيش از هشت ميليون گوشي نياز دارد اما فعالان اين عرصه در داخل تا کنون حدود 200هزار گوشي را عرضه کرده که البته هيچ گونه خلاقيت نيز در زمينه طراحي در مدل هاي توليد داخل گوشي تلفن همراه ديده نمي شود .
اين مدرس دانشگاه اظهار داشت : در ايران طراحان متعددي مشغول به فعاليت هستند که البته آنها به دليل دعوت نشدن به اين عرصه صنعتي همانند ديگر مبتکران  راه آنسوي مرزها را در پيش گرفته اند .
وي گفت : براي به روز کردن فناوري و طراحي گوشي هاي بايد از جوانان ايراني بهره گرفت و در صورت بهره مندي از آنان خلاقيت ها شکوفا و استقبال از اين قبيل گوشي هاافزايش پيدا خواهد کرد .
کارشناس سابق مطالعات و پژوهش هاي وزارت بازرگاني تصريح کرد : همکاري دانشگاه هاي کشور با توليد کنندگان گوشي تلفن همراه و ديگر صنايع در کشور همچنين مشکل اشتغال آنان را نيز برطرف خواهد کرد .
179/13/123

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 6 =

دنبال کنید @ اینستاگرام