ووداكام سرويس بانک همراه ا در تانزانيا راه اندازي مي كند

موبنا-22/01/87 شركت "ووداكام" Vodacom سرويس انتقال پول از طريق تلفن همراه را در كشور آفريقايي تانزانيا راه اندازي مي كند.

به گزارش گروه اخبار خارحي “موبنا” به نقل از سايت اينترنتي “اسلش فون” ،‌ اين سرويس انتقال پول كه Vodafone M-PESA Mobile Money Transfer Service  نام دارد ، قراراست تا پايان ماه جاري ميلادي ، دراين كشور راه اندازي شود.
ووداكام شركتي است كه از همكاري و شراكت بين  شركت هاي ووادفون  و تلكام آفريقاي جنوبي تشكيل شده است.
تانزانيا دومين كشور آفريقايي است كه سرويس انتقال پولVodafone M-PESA Mobile Money Transfer Service   درآن توسط شركت ووداكام راه اندازي مي شود.
كنيا اولين كشورآفريقايي بود كه شركت ووداكام اين سرويس را درآنجا راه اندازي كرد و تا كنون يكسال از راه اندازي آن دراين كشور مي گذرد و بيش از 1/6 ميليون نفر از آن استفاده مي كنند.
شركت وودافون در ماه فوريه سال 2008 ميلادي اين سرويس را با مشاركت اپراتور  “روشن” افغانستان، ‌ در اين كشور راه اندازي كرد.
سرويس ياد شده فقط براي مشتريان ووداكام  و در زمينه خريد و فروش ،‌ پمپ بنزين هاي منتخب ،‌ دفاتر پستي ،‌ بانك ها و سوپر ماركت ها  قابل استفاده است .
شرکت وودافون که دفتر مرکزي آن درشهر “نيوبري” انگليس قراردارد،درسال 1983به عنوان بخشي از شرکت ” Racal Telecom”  تاسيس  و از سال 1991 مستقل شده است.
درآمد اين شرکت در سال 2007 ميلادي بيش از 31 ميليارد و 104 ميليون پوند انگليس و سود خالص آن در همين سال حدود يک ميليارد و 564 ميليون پوند گزارش شده است.
131/ 14

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − پنج =