تاثیر انتخاب ترامپ بر دانشگاه های آمریکا

انتخاب دونالد ترامپ بر تمام جنبه‌های اجتماعی آمریکا موثر است و تحصیلات دانشگاهی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

موبنا – به نقل از Times higher education، دونالد ترامپ توانست در تلخ‌ترین و خشن‌ترین مبارزات انتخاباتی تاریخ آمریکا، هیلاری کلینتون رقیب دموکرات خود را شکست داده و به عنوان چهل‌وپنجمین رییس جمهور آمریکا راهی کاخ سفید شود.

ترامپ در طول مبارزات انتخاباتی چندین بار نسبت به اینکه اکثر دانشگاه‌ها به نظر او بیش از اندازه دانشجوی خارجی دارند اعتراض کرده و بعضی نظرات علمی در رابطه با گرم شدن زمین و تغییرات آب‌وهوا را رد کرد.

تیم ترامپ اعلام کرده که وی قصد دارد مسئولیت دولت را در اعطای وام‌های دانشجویی به بانک‌ها منتقل کند.

دونالد ترامپ با صحه گذاشتن بر درآمدزایی از بازپرداخت وام‌ها، از دانشگاه‌ها به دلیل عدم اختصاص منابع کافی به دانشجویان انتقاد کرده است.

وی در یک اظهارنظر گفته است که دانشجویان نباید مجبور به پرداخت اقساطی شوند که بر آنها فشار وارد می‌کند.

رئیس جمهور منتخب آمریکا در جریان مبارزات خود پیشنهاد کرده بود وامها براساس درآمد فارغ‌التحصیلان پرداخت شوند و بازپرداخت آنها براساس ۱۲.۵ درصد درآمد وام‌گیرندگان محاسبه شود.

ترامپ اعلام کرده است که به معافیت مالیاتی دانشگاه‌هایی که از امکاناتشان برای کاهش هزینه‌های تحصیلی استفاده نکنند، پایان خواهد داد.

وی افزود: اگر دانشگاه‌ها از قبول این مسئولیت و انجام اقدامات جدی سرپیچی کنند، باید پاسخگو باشند. ترامپ معتقد است دانشگاه‌ها می‌توانند در کاهش هزینه‌ها بسیار تلاش کنند و این اتفاق باید هرچه سریعتر رخ دهد.

سام کالویس از مدیران کمپین تبلیغاتی ترامپ و استاد اقتصاد دانشگاه میشیگان، در رابطه با سیاست‌های ترامپ در رابطه با آموزش عالی سخنرانی کرده است.

وی در این سخنرانی از تغییرات اساسی در سیستم اعطای وام‌های دانشجویی، جلوگیری از شراکت دولت‌های فدرال در ساخت کالج‌های منطقه‌ای رایگان و اقداماتی برای آزادی بیان در دانشگاهها سخن گفته است.

 منبع: ایسنا

Mobna-Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =

دنبال کنید @ اینستاگرام