خودرو غول‌پیکر پلیس فورد در نمایشگاه سما

این خودرو به یک سامانه تعلیق ۸.۵ اینچی "اسکایجکر" با تجهیزات ویژه مجهز شده که خودرو را در مقابل شوک‌های متمادی و سلسه‌وار حفظ می‌کند.

موبنا – گاهی اوقات خودروها بیش از اندازه بزرگ و عظیم‌الجثه می‌شوند. تغییر تنها چند سانتی‌متر در طول و عرض و افزایش ارتفاع می‌تواند از یک خودروی سواری معمولی یک تانک غول پیکر بسازد. این اتفاقات و تغییرات معمولا در دنیای تجهیزات پس از فروش رخ می‌دهد.

به نقل از “اتوگاید”، خودروی F350 فورد یکی از این خودروهاست که تقریبا با تغییر اندازه مواجه شده است. این خودرو با کلی چراغ و نور، شکلی ویژه، بزرگ و غول‌پیکر پیدا کرده است و برای گروه‌های پلیس و گروه‌های اجرای قانون سفارش سازی شده است. در درجه اول سامانه تعلیق این خودرو کمرنگ نشان داده و در مقابل ساختار اسکلتی آن مستحکم به نظر می‌رسد.
اما در مقابل این ظاهر بزرگ و تنومند، خودرو نیازمند تجهیزات ویژه و قدرتمندی است که به تعادل و تعلیق آن کمک کنند. این خودرو به یک سامانه تعلیق ۸.۵ اینچی “اسکایجکر” با تجهیزات ویژه مجهز شده که خودرو را در مقابل شوک‌های متمادی و سلسه‌وار حفظ می‌کند. در بخش عقب خودرو نیز تثبیت کننده‌های منحصر‌به فرد به حفظ تعادلی خودرو کمک می‌کنند. به نظر می‌رسد به دلیل ارتفاع زیاد، کمک فنرهای ویژه برای این مدل خاص در نظر گرفته شده‌اند.

این خودرو برای عملیات‌های ویژه و فنی طراحی شده و دارای یک محفظه گنبدی شکل برای نگه داری سلاح‌ها، تجهیزات ضد گلوله و تجهیزات تهاجمی است.
نیروهای پلیس و کادر عملیات ویژه می توانند با استفاده از تاباندن نور چراغ‌های سقفی خودرو و خاموش و روشن کردن مداوم آن دید مجرمان و فراریان را برای لحظاتی مخدوش کنند. این کار از آسیب‌دیدن ماموران در هنگام تیراندازی مجرمان یا تصادفات عمدی جلوگیری می کند. مانور چراغ‌های سقفی خودرو که در محیط بیرونی قرار گرفته است بین شعاع ۷۰ تا ۱۲۷ سانتی‌متر تخمین زده می‌شود. این خودروی غول پیکر در روزهای گذشته در نمایشگاه تجهیزات ویژه پس از فروش “سما” به نمایش درآمد.

 منبع: ایسنا

Mobna-Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

دنبال کنید @ اینستاگرام