با این روش مشکل افزایش دما در باتری گوشی‌های سامسونگ را برطرف کنید

اگر شما یکی از گوشی‌های پیشرفته سامسونگ را در اختیار دارید و متوجه می‌شوید باتری دستگاه ناگهان خالی می‌شود و هشدارهای اتصال به برق به نمایش درمی‌آید،‌ راهکارهای ساده‌ای وجود دارد که می‌تواند مشکل مذکور را برای شما حل کند.

موبنا، رضا خواجه‌وند – همین مشکل در بسیاری از موارد باعث شده است دمای باتری دستگاه در فاصله زمانی کوتاه به میزان قابل ملاحظه افزایش یابد و اختلالاتی را در خدمات واقعیت مجازی Gear VR ایجاد کند. ولی توجه داشته باشید حل این مشکل چندان دشوار به نظر نمی‌رسد.

تعداد زیادی از کاربرانی که عینک واقعیت مجازی در اختیار دارند، روی شبکه اجتماعی Reddit متن‌های مختلف با مضمون زیر را به انتشار رسانده‌اند: «گوشی هوشمند من برای ماه‌های طولانی بدون هرگونه مشکل کار می‌کرد … امروز که از خواب بیدار شدم، گوشی را از شارژر جدا کردم و 15 دقیقه پس از این اتفاق در حالی که فعالیت کمی با گوشی انجام داده بودم، حجم انرژی ذخیره شده در گوشی به کمتر از 86 درصد رسید و دمای نمایشگر آن به میزان قابل ملاحظه افزایش یافت. هم اکنون یک ساعت از اتفاق مذکور گذشته است و بدون آنکه از گوشی استفاده کرده باشیم، میزان انرژی ذخیره شده در آن به 57 درصد رسیده است».

samsung-galaxy-overheating-battery-1

اگر اتفاق مشابه برای گوشی‌های سامسونگی شما هم رخ داده است،‌ به نظر می‌رسد خدمات واقعیت مجازی Gear VR و بسته‌های کاربردی مربوط به آن مشکل اصلی باشند. کاهش انرژی باتری یکی از نشانه‌های اصلی در این زمینه محسوب می‌شود و بسیاری از کاربران همچنین اعلام کرد دمای دستگاه آنها به بیش از 95 درجه سانتیگراد می‌رسد.

برای آنکه بتوانید از این مشکل رهایی یابید، تنها کافی است قابلیت Gear VR Service را در گوشی هوشمند خود غیرفعال کنید یا اینکه ابزار مربوط به این سرویس را به طور کامل حذف کنید. با همین اقدام ساده مشکل گوشی شما برطرف می‌شود.

برای آنکه قابلیت مذکور را حذف کنید می‌بایست در اپلیکیشن مخصوص تنظیمات که با نام Setting ارایه شده است، روی گزینه Applications کلیک کنید و بعد از آن گزینه Application Manager را انتخاب کنید. در این بخش گزینه‌های لازم برای غیرفعال یا حذف کردن خدمات Gear VR Service وجود دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 14 =

دنبال کنید @ اینستاگرام