عرضه جهانی رایانه‌های کروم‌بوک سرعت می‌گیرد

موبنا – عرضه جهانی رایانه‌های شخصی مبتنی بر سیستم عامل Chrome OS گوگل در حال رشد است و در مقابل، لپ‌تاپ‌ها و دسکتاپ‌های مبتنی بر ویندوز با بزرگترین مشکل خود از سال 2008 به بعد دست و پنجه نرم می‌کنند.

به گزارش موبنا، رایانه‌های مبتنی بر سیستم عامل گوگل با نام Chromebook شناخته می‌شوند مبتنی بر سیستم عامل Chrome OS و بر پایه سیستم‌های پردازشی وب فعالیت می‌کنند. این رایانه‌ها قیمت ارزانی دارند و برای دانشجویان، موسسات آموزشی و کاربران عمومی بسیار جذاب هستند.

مرکز تحقیقاتی IDC پیش‌بینی کرده است در سال 2015 میلادی تعداد کرومبوک‌های عرضه شده در بازار جهانی از سال 2014 پیشی بگیرد.

در فصل نخست سال 2015 میلادی رایانه‌های Chromebook عرضه شده به بازار جهانی 2.8 درصد از بازار جهانی رایانه‌های شخصی را به خود اختصاص دادند. این رایانه‌ها در سال 2014 میلادی توانستند 1.9 درصد از بازار جهانی را در اختیار بگیرند.

مرکز تحقیقاتی IDC برای عرضه جهانی رایانه‌های Chromebook در سال 2015 میلادی سرعت بیشتری را نسبت به سال قبل پیش‌بینی کرده است و «جِی چو» مدیر تحقیقات این مرکز می‌گوید که روند مذکور در سال 2016 میلادی هم ادامه دارد.

100/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − سه =

دنبال کنید @ اینستاگرام