پورشه و خودرویی که کارشناسان به آن لقب جواهر داده اند! (+تصاویر)

یعنی زمانی که فردیناند پورشه طرح اولیه آن را ارائه داد و پس از فوت وی نیز فرزندش کار را جدی تر ادامه داد تا ۳۵۶ به نوعی تبدیل به برگ برنده و عامل شهرت پورشه در خودروهای اسپرت باشد…

موبنا پورشه ۳۵۶ یکی از مهم ترین محصولات این برند آلمانی است که سابقه آن به ۱۹۴۸ میلادی باز می گردد یعنی زمانی که فردیناند پورشه طرح اولیه آن را ارائه داد و پس از فوت وی نیز فرزندش کار را جدی تر ادامه داد تا ۳۵۶ به نوعی تبدیل به برگ برنده و عامل شهرت پورشه در خودروهای اسپرت باشد.

در سال ۱۹۵۲ نسخه کابریولت پورشه ۳۵۶ معرفی شد.خوب داستان را به طور سریع جلو می زنیم تا به مدلی از سال ۱۹۹۴ ( جانشین شایسته خانواده ۳۵۶ یعنی ۹۱۱ که از سال ۱۹۶۳ معرفی شده بود) برسیم. در این زمان علاقه مندان برند پورشه و نمونه های سقف باز آن با ارائه محدود ۹۳۶ اسپیدستر براساس پلتفرم ۹۶۴ کررا ۲ غافلگیر شدند زیرا مدلی بود که فقط ۱۵ دستگاه از آن تولید شد.

پورشه ۳۵۶ سی کوپه

پورشه 356 کوپه

آنچه بهانه و علت اصلی پرداختن به این داستان آلمانی بود، معرفی یک دستگاه از این ۱۵ خودرو برای حضور در برنامه حراج است.

پورشه ای که برای حراج می رود به رنگ آبی دریایی با تریم داخلی چرم مشکی و آبی به شکل سفارشی تزئین شده است. این جواهر پورشه میزبان تیونینگ و قطعات افترمارکت ویتریو استروسک است. به همین دلیل کیت بدنه وایت بادی روی پورشه نصب شده است. این پروژه توسط تیونر مگا اسپیدستر نام گرفته است.

در بخش پیشرانه از تپنده ۳.۶ لیتری ۶ سیلندر باکسر استفاده شده که با جعبه دنده ۵ سرعته دستی هماهنگ شده است. سیستم تعلیق توسط تیونر بروزرسانی شده و رینگ های آلومینیومی برند محبوب OZ نیز در اندازه ۱۷ اینچی نصب شده اند.

صندلی های اسپرت جذاب از برند ریکارو و سیستم صوتی استریو سونی با بلوتوث از جزئیات جذاب کابین هستند. کیلومتر شمار پورشه عدد ۹۵۰۶ کیلومتر را نشان می دهد.

هر چند رقم پایه هنوز مشخص نشده اما کارشناسان پیش بینی می کنند این پورشه بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار دلار معامله شود.

پورشه ۹۱۱ مگا اسپیدستر 

پورشه 911 مگا اسپیدستر 
پورشه 911 مگا اسپیدستر 
پورشه 911 مگا اسپیدستر 
پورشه 911 مگا اسپیدستر 
پورشه 911 مگا اسپیدستر 
پورشه 911 مگا اسپیدستر 
پورشه 911 مگا اسپیدستر 
پورشه 911 مگا اسپیدستر 
پورشه 911 مگا اسپیدستر 
 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا