آجر طلایی ؛ زیکر چین مقاوم ترین باتری خودرو را معرفی کرد (+فیلم تست و عکس)

زیکر ادعا می کند این باتری از سطح امنیت فوق العاده بالایی برخوردار است. از جمله آزمایش شرایط کارکرد در دمای منفی ۴۵ درجه برای ۸ ساعت و پرتاب به داخل آنش با دمای ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد که پس از خروج از آتش مجددا روی خوددرو نصب شده و به کار خود ادامه داده است!

موبنازیکر جز متفاوت ترین برندهای خودرویی کشور چین است که قدرت خود را از نام مطرح جیلی می گیرد و همانطور که در اخبار قبلی اشاره کردیم به دنبال حضور در بازارهای بین المللی به ویژه اروپا، است. زیکر در مارس ۲۰۲۱ فعالیت خود را آغاز کرده است.

زیکر به طور ویژه روی توسعه خودروهای الکتریکی متمرکز است و پس از معرفی چند محصول با شرایط حضور در بازارهای آسیایی و اروپایی اکنون به یک موفقیت جدید در زمینه باتری خودروهای الکتریکی دست یافته است.

زیکر یک باتری جدید ال اف پی ( لیتیم آهن فسفات ) را معرفی کرده که آجر طلایی نامگذاری شده است. زیکر ادعا می کند این باتری از سطح امنیت فوق العاده بالایی برخوردار است. از جمله آزمایش شرایط کارکرد در دمای منفی ۴۵ درجه برای ۸ ساعت و پرتاب به داخل آنش با دمای ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد که پس از خروج از آتش مجددا روی خوددرو نصب شده و به کار خود ادامه داده است!

آجر طلایی زیکر

آجر طلایی ؛ زیکر چین مقاوم ترین باتری خودرو را معرفی کرد (+فیلم تست و عکس)

از نظر حجمی نیز این باتری یکی از بهترین نمونه های کلاس ال ف پی در جهان است که بیشترین بهینه سازی روی آن انجام شده است. استفاده از ساختار ساندویچی و فناوری زیکر موجب شده تا با یکی از باریک ترین باتری های خودرو جهان به نسبت ظرفیتی که ارائه می کند، آشنا شویم.

با توجه به اطلاعات موجود، باتری جدید ابتدا روی سدان زیکر ۰۰۷ نصب خواهد شد و ۲۷ دسامبر روانه بازار می شود.

زیکر ۰۰۷ اولین خودرو با باتری طلایی خواهد بود

آجر طلایی ؛ زیکر چین مقاوم ترین باتری خودرو را معرفی کرد (+فیلم تست و عکس)

آجر طلایی زیکر بیشینه شارژ ۵۰۰ کیلوواتی را پشتیبانی می کند تا تنها با ۱۵ دقیقه شارژ، انرژی لازم برای پیمایش ۵۰۰ کیلومتر را ذخیره کند. در دمای ۱۰ درجه سانتیگراد سرعت شارژ سریع این باتری تا ۲۵ درصد بیشتر هم می شود.

کابینت باتری با فیلم عایق طلایی رنگ مقاوم در برابر ولتاژ بالا ۴۰۰۰ ولت پوشانده شده که مقاومت باتری را تا ۲۷ درصد افزایش می دهد. تمام بسته باتری ضد آب است و از استاندارد IPX سطح ۸ پشتیبانی می کند.

فیلم معرفی

زیکر در یکی از آزمایش های پایداری باتری، آن را به مدت ۴۸ ساعت زیر آب قرار داده است، بعد همین باتری در معرض آتش با حرارت ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد قرار گرفته و سپس برای ۸ ساعت در فریزر با دمای منفی ۴۵ درجه گذاشته شده است. بعد از تمامی این ها، بسته باتری به مدت ۳ ساعت روی زمین در یک مسیر پر از گل و لای کشیده شده است.

آجر طلایی زیکر

آجر طلایی ؛ زیکر چین مقاوم ترین باتری خودرو را معرفی کرد (+فیلم تست و عکس)

زیکر پس از تمام این ۴ تست ، همین بسته باتری را روی خودرو قرار داده و در کمال تعجب باتری عملکرد مطلوبی داشته است!

اما ظاهرا این آزمایش ها برای زیکر کافی نبوده زیرا سپس باتری مجددا از خودرو جدا شده و یک غلتک ۲۲ تنی از روی آن عبور کرده است سپس باتری ۷۱۰ کیلوگرمی آجر طلایی به ارتفاع ۱۰ متری برده شده و از آنجا به سمت زمین رها شده است. پس از این دو مرحله هیچگونه آتش سوزی، خروج دود یا انفجار از باتری گزارش نشده است.

منبع: عصرایران

دکمه بازگشت به بالا