پورشه خوش رنگ منصوری ، محدود به ۱۰ دستگاه (+عکس)

منصوری به تازگی سراغ یک دستگاه پورشه ۹۱۱ توربو اس رفته تا یک هیولا با نام P9LM EVO 900 را از آن بیرون بکشد! کد ۹۰۰ اینجا اهمیت ویژه ای دارد زیرا رمز پیشرانه را برای مخاطب بازخوانی می کند.

موبنا – نام منصوری با هر خودرویی که همراه می شود، در لحظه سطح انتظار مخاطب از عدد ۱۰۰ هم عبور می کند و این نه تبلیغات است و نه تعارف! زیرا در رابطه با یکی از باکلاس ترین تیونرهای صنعت بین المللی خودرو صحبت می کنیم.

منصوری به تازگی سراغ یک دستگاه پورشه ۹۱۱ توربو اس رفته تا یک هیولا با نام P9LM EVO 900 را از آن بیرون بکشد! کد ۹۰۰ اینجا اهمیت ویژه ای دارد زیرا رمز پیشرانه را برای مخاطب بازخوانی می کند.

خوب ابتدا سراغ نمای ظاهری برویم که منصوری کیت بدنه سنگینی را به اجرا گذاشته البته سنگین نه از نظر وزن بلکه از نظر حجم جزئیاتی که مشاهده می کنید. در بحث وزن باید بگوئیم اکثر قسمت های پنل بدنه از فیبرکربن تولید شده اند که اثر مهمی بر زیبایی و مهندسی وزن دارد.

(+عکس)

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید، پورشه جدید منصوری ترکیب رنگ بسیار خاصی را بر تن دارد. ترکیب جالبی از مشکی بافت دار و سبز که حتی رینگ ها نیز با این ترکیب هماهنگ شده اند. در فضای داخل کابین نیز حالتی مشابه در نظر گرفته شده با این تفاوت که سبز گرم جای خود را به یک رنگ نعنا یخی خاص داده تا بین گرمی بیرون و سردی داخل تعادلی لوکس و دوست داشتنی ایجاد شود.

در توسعه جزئیات کابین نیز پوشش فیبرکربن همچنان دلبری های خود را دارد.

اما پیشرانه، اینجا پورشه در حالت استاندارد به تپنده ۳.۸ لیتری ۶ سیلندر توربودوقلو مجهز است. منصوری از اینترکولر جدید، سیستم اگزوز جدید، ریمپ و… استفاده کرده تا میزان خروجی را به ۹۰۰ اسب بخار و گشتاور را به ۱۰۰۹ نیوتن متر برساند.

پورشه ۹۱۱ توربو اس منصوری طی ۲.۵ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت می رسد که حدود یک دهم ثانیه از نسخه استاندارد شرایط بهتری دارد. بیشینه سرعت نیز برابر با ۳۳۹ کیلومتر برساعت محاسبه شده است.

(+عکس)

خروجی اگزوز ۳ تایی در قسمت دیفیوزر و یک اسکوپ روی شیشه عقب نیز در قسمت انتهای خودرو جلب نظر می کند. این اسکوپ معمولا در خودروهای سوپر اسپرت مورد استفاده قرار می گیرد تا دمای ایجاد شده بر اثر حرکت سریع خودرو را کاهش دهد و بازهم معمولا روی سقف نصب می شود تا ورود حداکثری هوا را داشته باشد اما در پورشه جدید منصوری زاویه قرارگیری اسکوپ به شکلی است که نمی توان روی هواگیری آن چندان حساب کرد و به نظر می رسد بیشتر جنبه نمایشی داشته باشد.

براساس اعلام منصوری، تنها ۱۰ دستگاه از  P9LM EVO 900s تولید خواهد شد و خریداران می توانند نسخه کوپه یا کانورتیبل را سفارش دهند. البته در نسخه کانورتیبل اسکوپ حذف می شود.

قیمت هنوز مشخص نشده اما نسخه استاندارد توربو اس از ۲۳۲۰۵۰ در بازار آمریکا قیمت می خورد.

پورشه ۹۱۱ توربو اس منصوری

 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا