خودرویی که پس از ۴۰ سال دوباره آمد! (+عکس)

هدلایت های ترایمف جدید میزبان عدد ۲ و ۵ هستند که این لوگوی ۲۵ اشاره به بزرگداشت سالگرد تاسیس مرکز طراحی Makkina دارد و بسیار خلاقانه و البته نورانی این مناسبت را یادآوری می کنند.

موبنا – “ترایمف موتور کمپانی” مجموعه ای است که فعالیت خود را از سال ۱۸۸۵ در کشور انگلیس آغاز کرد و در نهایت سال ۱۹۸۴ اعلام انحلال کرد. حدود ۴۰ سال است که ترایمف هیچ خودرویی تولید نکرده اما طی روزهای گذشته اخبار جالبی در رابطه با بازگشت ترایمف با خودرو تی آر۲۵ در رسانه ها منتشر شده است.

این خودرو مفهومی توسط مرکز طراحی خودرو Makkina در انگلیس معرفی شده و ادای احترامی است به ترایمف تی آر۲ ام سی وی۵۷۵ سال ۱۹۵۳.

خودرویی که پس از 40 سال دوباره آمد! (+عکس)

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید هر دو خودرو اشتراک طراحی  زیادی دارند و اساسا نمونه Makkina را باید نسخه مدرن همان ترایمف ۱۹۵۳ بدانیم. هدلایت های  ترایمف جدید میزبان عدد ۲ و ۵ هستند که این لوگوی ۲۵ اشاره به بزرگداشت سالگرد تاسیس مرکز طراحی Makkina دارد و بسیار خلاقانه و البته نورانی این مناسبت را یادآوری می کنند.

خودرویی که پس از 40 سال دوباره آمد! (+عکس)

خودرویی که پس از 40 سال دوباره آمد! (+عکس)

در قسمت عقب از چراغ های عمودی تیغه ای استفاده شده که در نوع خود غیر تکراری و خلاقانه ارزیابی می شود.

کابین تک سرنشین به سبک کلاس رودستر، نمایشگر شماره انداز بسیار متفاوت در قسمت اطلاعات کیلومتر، فرمان، صندلی اسپرت ارگونومیک و بسیاری دیگر از جزئیات که همگی ارزش کار طراحی را نمایش می دهند، دست به دست هم داده اند تا یک ترایمف بی نظیر شکل بگیرد.

مفهومی ترایمف بر پایه پلتفرم آی۳اس ب ام و توسعه یافته و باید گفت که این کمپانی آلمانی در طراحی قوای محرکه و بسیاری از بخش ها با خانه طراحی Makkina همکاری رسمی داشته است.

آی۳اس از تک موتور الکتریکی ۱۸۱ اسب بخاری استفاده می کند که گشتاوری معادل ۲۷۰ نیوتن متر دارد. اطلاعات مربوط به تست های ب ام و روی آی۳اس نشان می دهد که این خودرو طی ۶.۸ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۹۶ کیلومتر برساعت می رسد. همچنین برد حرکتی ۲۴۶ کیلومتر مورد اشاره قرار گرفته است.

گفتنی است؛ تولید ب ام و آی۳ در سال ۲۰۲۲ به پایان رسید. این خودرو که جز اولین الکتریکی های تولید انبوه جهان بود طی ۹ سال حضور روی خط تولید برابر با ۲۵۰ هزار دستگاه فروش داشت.

ترایمف تی آر۲۵ مفهومی

 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا