پورشه کاین فیس لیفت ۲۰۲۴ معرفی شد (+عکس)

اکنون پورشه کاین در آستانه معرفی یک فیس لیفت جدید قرار دارد که تصاویر کامل آن منتشر نشده اما برخی منابع، نمونه هایی از دماغه و کابین آن را به اشتراک گذاشته اند…

موبنا پورشه کاین قطعا جز مشهورترین خودروهای کلاس شاسی بلند در تاریخ صنعت خودرو محسوب می شود. اولین بار در سال ۲۰۰۲ معرفی و تا کنون روی خط تولید پورشه قرار دارد.

جالب آنکه این رعنای آلمانی سابقه مونتاژ در اسلواکی، آلمان و مالزی را در کارنامه خود دارد. کاین اکنون در نسل سوم خود قرار دارد.

اکنون پورشه کاین در آستانه معرفی یک فیس لیفت جدید قرار دارد که تصاویر کامل آن منتشر نشده اما برخی منابع، نمونه هایی از دماغه و کابین آن را به اشتراک گذاشته اند.

پورشه کاین فیس لیفت؛ این شاسی بلند مطرح با سابقه مونتاژ از اسلواکی تا مالزی! (+عکس)

چراغ های جلوی ماتریسی اچ دی جدید که میزبان ۱۶۳۸۴ میکرو ال ئی دی پیشرفته و بسیار فشرده هستند. همچنین استفاده از ۲ چیپ هوشمند بسیار پیشرفته برای هر یک از چراغ های اصلی جلو به منظور بهبود عملکرد تطبیقی این قسمت از بروزرسانی های مهم کاین فیس لیفت است.

میزان روشنایی هدلایت ها نیز بسیار خیره کننده است زیرا فاصله ای نزدیک به ۶۰۰ متر را روشن می کند. گرافیک داخلی چراغ های جلو نیز بهبود یافته و سطح پوشش بیشتری را شامل می شود.

جالب آنکه پورشه از مصرف بهینه انرژی در این چراغ ها نیز خبر داده و به رغم بهبود قدرت و عملکرد، مصرف کمتری در مقایسه با نسل قبلی دارند.

پورشه کاین فیس لیفت Porsche Cayenne Facelift

در رابطه با پیشرانه نیز صحبت از حضور تپنده ۶ سیلندر ۳ لیتری توربوشارژ برای تریم پایه است که برابر با ۳۴۹ اسب بخار خروجی و ۳۶۹ پوندفوت گشتاور دارد. این یعنی ۱۴ اسب بخار و ۳۷ پوندفوت گشتاور بیشتر در مقایسه با مدل پیش از فیس لیفت.

در کاین اس دیگر خبری از پیشرانه ۶ سیلندر نیست و به جای آن از نمونه ۴ لیتری ۸ سیلندر ۴۶۸ اسب بخاری با گشتاور ۴۴۲ پوندفوت استفاده خواهد شد.

تریم پرچمدار کاین یعنی کوپه توربو جی تی نیز خروجی تحسین برانگیز ۶۵۱ اسب بخار را همراه خود دارد که در مقایسه با نسخه پیش از فیس لیفت حدود ۲۰ اسب بخار بهبود را نشان می دهد و گشتاور بدون تغییر همان ۶۲۷ پوندفوت مدل قبلی است.

تریم ئی-هیبرید نیز ۴۶۳ اسب بخار خروجی و ۴۷۹ پوندفوت گشتاور دارد. تحلیل این اعداد نیز بدین شکل است که خروجی پیشرانه ۸ اسب بخار بهبود دارد اما گشتاور ۳۹ پوندفوت کاهش یافته است.

تمامی این تریم ها از جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک و سامانه تمام چرخ محرک استفاده می کنند. در تریم هیبریدی از بسته باتری ۲۵.۹ کیلووات ساعت استفاده شده که جایگزین بسته باتری ۱۷.۹ کیلووات ساعت فعلی خواهد شد.

همراه مدل های هیبریدی، شارژر ۱۱ کیلووات ساعت ارائه می شود که در مدل پیش از فیس لیفت نمونه ۷.۲ کیلووات ساعت آپشنال بوده است.

پورشه در نظر دارد برای بازار چین یک تریم ۴ سیلندر ۲ لیتری را ارائه کند که قیمت مناسب تر و مشتریان بیشتری را پوشش دهد.

تصاویر کابین مدل فیس لیفت را نیز مشاهده می کنید که هنوز اطلاعات مورد تایید آن ارائه نشده اما همانطور که در تصاویر مشخص است، بخش بیشتری از کنسول اصلی جلو به نمایشگرهای دیجیتال اختصاص یافته است.

 منبع: عصرایران

دکمه بازگشت به بالا