موبنا رسانه ای برای طرفداران فناوری

دیزایر 10 هزار دلاری؛ خودرویی ارزان قیمت با طراحی و امکانات ضعیف! (+عکس)

دیزایر 10 هزار دلاری؛ خودرویی ارزان قیمت با طراحی و امکانات ضعیف! (+عکس)

دیزایر از ماروتی سوزوکی خودرویی است که بالاترین جذابیت آن به برچسب قیمت مربوط می شود و البته طراحی و امکانات نیز چندان جالب نیستند!

موبنا دیزایر نام یک سدان ارزان قیمت از گروه ماروتی سوزوکی است که در بازارهایی مانند هند و فیلیپین عرضه می شود. این سدان با توجه به بازار هدف با قیمت پایه حدود 10 هزار دلار عرضه می شود.

طراحی نامتناسب!

جزئیات طراحی بدنه را در تصاویر مشاهده می کنید و البته ارزان قیمت بودن خودرو در مقایسه با استانداردهای موجود در بازار جهانی خودرو کاملا محسوس است. چراغ های اصلی بسیار بزرگ جلو تقریبا هیچگونه هماهنگی با ابعاد بدنه ندارند و البته جلوپنجره نیز یک الگوی مجددا بی ربط به شرایط کلی بدنه را ارائه می کند.

دیزایر 10 هزار دلاری؛ یک خودروی ارزان قیمت با طراحی و امکانات ضعیف! (+عکس)

خودرو از منظر ابعاد برابر با 3995 میلیمتر در طول، 1735 میلیمتر در عرض و 1515 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز برابر با 2450 میلیمتر است. ارتفاع از سطح زمین نیز 145 میلیمتر محاسبه شده است.

دیزایر 10 هزار دلاری؛ یک خودروی ارزان قیمت با طراحی و امکانات ضعیف! (+عکس)

در گرافیک داخلی چراغ های اصلی جلو از لامپ های ال ایی دیی استفاده شده و در قسمت عقب نیز شرایط مشابهی وجود دارد.

رینگ ها با توجه به تریم در اندازه های 14 و 15 اینچی قابل انتخاب هستند. ظرفیت قسمت صندوق نیز 378 لیتر است.

دیزایر 10 هزار دلاری؛ یک خودروی ارزان قیمت با طراحی و امکانات ضعیف! (+عکس)

دیزایر با این مشخصات 1315 کیلوگرم وزن دارد.

دیزایر 10 هزار دلاری؛ یک خودروی ارزان قیمت با طراحی و امکانات ضعیف! (+عکس)

پیشرانه ابتدایی

در رابطه با پیشرانه و البته با توجه به برچسب قیمت نمی توان انتظار خاصی داشت و اینجا هم از تپنده 4 سیلندر 16 سوپاپ 1.2 لیتری بنزینی با سیستم سوخت رسانی MPI، استفاده شده است. این مجموعه با جعبه دنده 5 سرعته دستی در ارتباط با محور جلو هماهنگ می شود.

میزان خروجی پیشرانه 82 اسب بخار و گشتاور 113 نیوتن متر است. خودرو طی 12.3 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر برساعت می رسد. بیشینه سرعت نیز برابر با 160 کیلومتر برساعت محاسبه شده است.

ظرفیت باک 37 لیتر است و متوسط مصرف سوخت برای 100 کیلومتر رانندگی 4.7 لیتر برآورد شده است.

سیستم ترمز در محور جلو دیسکی و عقب کاسه ای است.

کابین و ایمنی

کابین به سبک یک محیط کاملا اقتصادی طراحی شده و پلاستیک کنسول اصلی و سایز جزئیات نیز بافت کاملا سخت دارد. از امکانات کابین باید به فرمان چرم، نمایشگر رنگی خطی، نمایش دمای هوای بیرون، استراحتگاه دست ردیف جلو، سیستم تهویه غیر اتوماتیک، صندلی قابل تنظیم غیر الکتریکی و صندلی عقب تاشو اشاره کرد.

در بخش ایمنی نیز مواردی شامل: ترمز ای بی اس، ایربگ راننده، دستیار ترمز، هشدار بازماندن درب ها، هشدار برخورد از جلو و کنار، ای بی دی، قفل کودک، ایربگ سرنشین جلو و هشدار بازماندن کمربند قابل اشاره هستند.

 

 منبع: عصرایران

One thought on “دیزایر 10 هزار دلاری؛ خودرویی ارزان قیمت با طراحی و امکانات ضعیف! (+عکس)

  1. عبداله

    10000 دلار یعنی 350 میلیون تومان پس چرا جک 4 را میدن 500 میلیون تومان که 50 درصدش هم ساخت داخل شده و خدمات پس از فروش هم اصلا نمیدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال کنید @ اینستاگرام