شاسی بلند جدید تویوتا با معرفی هایلندر کم مصرف و جذاب تر (+عکس)

تویوتا از شاسی بلند جدید و محبوب خود یعنی هایلندر ۲۰۲۳ رونمایی کرده است. این خودرو یک تریم جذاب پلاگین هیبرید را نیز معرفی می کند.

موبنا تویوتا از مدل ۲۰۲۳ شاسی بلند هایلندر رونمایی کرده که از پیشرانه ۲.۴ لیتری ۴ سیلندر توربوشارژ به عنوان جایگزینی برای تپنده ۳.۵ لیتری ۶ سیلندر تنفس طبیعی مدل قبلی استفاده می کند.

پیشرانه جدید برابر با ۲۶۵ اسب بخار خروجی و ۴۱۹ نیوتن متر گشتاور دارد. اینجا در مقایسه با موتور قبلی که ۲۹۵ اسب بخار خروجی و ۳۵۷ نیوتن متر گشتاور داشت، تغییراتی را مشاهده می کنیم اما نکته مهمی که تویوتا در کنفرانس خبری خود بدان اشاره داشته به میزان مصرف سوخت مربوط می شود که موتور توربوی جدید با موتور تنفس طبیعی قبلی برابر می کند اما آلایندگی به مراتب کمتری دارد.

وزن خالص خودرو نیز برابر با ۲۲۶۸ کیلوگرم است.

تریم های متنوع

تریم های لیمیتد و پلاتینوم مدل ۲۰۲۳ در کابین از دو نمایشگر ۱۲.۳ اینچی استفاده می کنند که یکی ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی و دیگری برای اطلاعات کیلومتر در نظر گرفته شده است. در مدل قبلی نمایشگر اطلاعات کیلومتر از نوع ۷ اینچی بود.

از دیگر فناوری های کابین این تریم ها در حالت استاندارد می توان به شارژر بی سیم، پشتیبانی از اپل کارپلی و اندروید اوتو در حالت بی سیم، آینه های برقی با تاشوی خودکار و … اشاره کرد.

در تریم های XLE و XSE نمایشگر اطلاعات کیلومتر در اندازه ۷ اینچی و نمایشگر تنظیمات سیستم سرگرمی در اندازه ۸ اینچی ارائه می شوند. مشتریان می توانند نمایشگرهای بزرگ را در حالت آپشن سفارش دهند

در تریم های L و LE نیز نمایشگر ۷ اینچی اطلاعات کیلومتر جایگزین نمونه ۴.۲ اینچی مدل قبلی هایلندر شده است.

پلاگین هیبرید ایده آل

تریم پلاگین هیبرید در بخش پیشرانه تغییراتی نداشته و همچنان تپنده ۲.۵ لیتری ۴ سیلندر در همانگی با دو موتور-ژنراتور مجموعا ۲۴۳ اسب بخار خروجی دارد. متوسط مصرف سوخت این تریم ۶.۵ لیتر برای ۱۰۰ کیلومتر رانندگی است. شاخص یدک کشی نیز ۱۵۸۸ کیلوگرم محاسبه شده است.

هایلندر ۲۰۲۳ در بخش ایمنی با سیستم تویوتا سیفتی سنس +۲.۵  ارائه می شود که شامل امکاناتی مانند: هشدار برخورد با توانایی تشخیص عابر پیاده، کروز کنترل تطبیقی، هشدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط، شناسایی هوشمند علائم ترافیکی مسیر و نوربالای خودکار می شود.

تریم LE و تریم های بالاتر علاوه بر موارد فوق، مجهز به: نمایش نقاط کور دید راننده و همچین هشدار برخورد از عقب هستند.

در تریم لیمیتد و پلاتینوم علاوه بر موارد فوق، امکانات جدید ایمنی شامل: دستیار پارک جلو و عقب و ترمز اتوماتیک نیز اضافه می شود.

دوربین ۳۶۰ درجه در تریم لیمیتد به عنوان آپشن و در پلاتینوم به عنوان ویژگی ایمنی استاندارد ارائه می شود.

لیست قیمت ها هنوز توسط تویوتا ارائه نشده است. تصاویر ارائه شده نیز بسیار محدود هستند که در ادامه مشاهده می کنید:

 

 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا