از پلاستیک غیرقابل بازیافت تا جایگزینی برای بلوک بتنی! (+عکس)

یک کسب و کار نوپا مستقر در لس‌ آنجلس است که هدف مهم خود را رسیدگی به آلودگی های پلاستیکی فزاینده در اقیانوس ها اعلام کرده است.

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور بای فیوژن توضیح می دهد: مشکل اصلی ما در واقع پلاستیک نیست، بلکه این است که برنامه مطلوب و کاملی برای آینده آن نداشتیم. بای فیوژن که در سال 2017 تأسیس شد، یک کسب و کار نوپا مستقر در لس‌ آنجلس است که هدف مهم خود را رسیدگی به آلودگی های پلاستیکی فزاینده در اقیانوس ها اعلام کرده است.

برای دست یابی به هدف مذکور، این شرکت یک سیستمی را ایجاد کرده است که پلاستیک دور ریخته شده را به یک ماده ساختمانی با کارایی بالا به نام “byblock” تبدیل می کند.

اولین قدم این است که پلاستیک های مورد نیاز جمع آوری شوند که چندان هم سخت نیست. بای فیوژن با سیستم های مختلف پاکسازی اقیانوس ها برای جمع آوری زباله های دور ریخته شده در محیط های دریایی همکاری می کند.

در مرحله دوم پلاستیک به قطعات کوچکتر خرد می شود. سپس با استفاده از فرآیند اختراع شده مبتنی بر بخارِ بای فیوژن به شدت گرم خواهد شد و در بلوک هایی با ابعاد 40 در 20 در 20 سانتی متر و با وزن هر کدام 10 کیلوگرم ذوب می شود. نکته جالب در مورد روش مد نظر این است که نیازی به مواد شیمیایی، افزودنی و پرکننده ندارد و در عین حال نسبت به بلوک های بتنی معمولی 41 درصد گازهای گلخانه ای کمتری تولید می کند.

دنبال کنید @ اینستاگرام