مزدا خودروی جدید 990 کیلوگرمی خود را معرفی کرد (+عکس)

براساس اطلاعات منتشره توسط مزدا؛ در این مدل از سیستم سینماتیک وضعیت استفاده شده که در حالت ساده تر بدان کنترل وضعیت حرکتی خودرو نیز می گویند.

موبنا؛ مازیار دانیالی  ام اکس5 میاتا یکی از محبوب ترین خودروهای اسپرت رودستر کوچک در جهان و یکی از مهمترین محصولات کمپانی مزدا است که از سال 1989 تا کنون روی خط تولید قرار دارد.

اکنون تصاویر مدل 2022 این خودرو منتشر شده که تغییرات مطلوبی در بخش تعلیق و همچنین سیستم ترمز را همراه دارد.

در آزمایش های رانندگی، میاتای جدید سطح بالاتری از هماهنگی بین محورهای عقب، جلو و همچنین حفظ ثبات در تغییر وضعیت ناگهانی شرایط رانندگی مانند پیچ های تند را به نمایش گذاشته است.

براساس اطلاعات منتشره توسط مزدا؛ در این مدل از سیستم سینماتیک وضعیت استفاده شده که در حالت ساده تر بدان کنترل وضعیت حرکتی خودرو نیز می گویند. این سامانه سیستم تعلیق را به نوعی مدیریت می کند که در سرعت های بالا و شرایط خاص رانندگی مانند پیچ ها، خودرو بیشتر تحت کنترل راننده باشد و تجربه جذاب تری از رانندگی ایجاد شود. جالب آنکه این تغییرات کاملا در چارچوب برنامه های مدیریت وزن میاتا قرار داشته و به هیچ عنوان اثر منفی بر وزن خالص خودرو نداشته است.

مزدا دستاورد این سیستم را پایداری و کنترل بیشتر حتی هنگام فشار بیشتر در رانندگی بر خودرو عنوان می کند.

تریم ویژه

تریم ویژه 990اس در مدل 2022 با رینگ های 16 اینچی آلومینیومی ارائه می شود که مجموعا 3.2 کیلوگرم وزن خودرو را کاهش داده است. سیستم ترمز برمبو با کالیپر 4 پیستونه از دیگر جذابیت های این تریم است.

وزن خالص این مدل تنها 990 کیلوگرم است.

قیمت پایه این تریم حدود 25300 دلار خواهد بود.

در بازار ژاپن نیز، مزدا قصد دارد تا تریمی ویژه با نام آر اف را عرضه کند که قیمت پایه آن 33300 دلار خواهد بود. موتور موردنظر برای این تریم 4 سیلندر 2 لیتری(خروجی 181 اسب بخار و گشتاور 205 نیوتن متر) است که در مقایسه با موتور 1.5 لیتری نسخه استاندارد(خروجی 131 اسب بخار و گشتاور 150 نیوتن متر)، عملکرد قدرتمندتری دارد.

 

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام