خودروی جدید کره‌ای، حریفی جدی برای اس-کلاس مرسدس بنز! (+عکس)

در بخش هایی دیگر از کابین نیز از پلیمر تقویت شده با الیاف کربن نیز استفاده شده تا جذابیت های این فضا افزایش یابد.

موبنا؛ مازیار دانیالی جی90 نام سدانی است که جنسیس با معرفی آن در سال 2020 ادعای رقابت با اس-کلاس مرسدس بنز را مطرح کرده که مدل مذکور را اینجا در گروه خودروی عصر ایران مورد بررسی قرار دادیم.

حدودا یکماه پیش بود که تصاویر مرتبط با مدل 2023 این سدان لوکس منتشر شد و باردیگر مورد توجه رسانه های خودرویی جهان قرار گرفت. مدل جدید به مراتب از نمونه قبلی جذاب تر و مرموزتر به نظر می رسد و به تغییرات اعمالی توسط تولیدکننده می توان بالاترین نمره قبولی را داد.

برای مشاهده تصاویر در ابعاد بزرگ بر روی آن کلیک کنید

رینگ های آلومینیومی در اندازه 20 اینچی انتخاب شده اند.

اما اکنوت تصاویر رسمی فضای داخل کابین جی90 جدید توسط جنسیس منتشر شده که در ادامه نگاهی بدان خواهیم داشت.

چرم قهوه ای، چوب و جزئیات کرومی بازیگر اصلی این صحنه هستند. در ردیف عقب طراحی بسیار لوکسی ارائه شده که فضای قابل توجهی را برای سرنشین ایجاد می کند.

در بخش هایی دیگر از کابین نیز از پلیمر تقویت شده با الیاف کربن نیز استفاده شده تا جذابیت های این فضا افزایش یابد.

در رابطه با امکانات باید به: نورپردازی هوشمند، نمایشگرهای 10.2 اینچی لمسی برای ردیف عقب که مجهز به تنظیم زاویه خودکار مقابل سرنشین هستند، یک نمایشگر 8 اینچی لمسی ویژه تنظیمات سیستم تهویه، نور، تنظیم صندلی، ماساژ و … در کنسول میانی ردیف عقب، استراحتگاه ردیف عقب که با نور UV بطور خودکار استریل می شود، بهبود هوا با سیستم تهویه مجهز به فیلترهای ضد باکتری، سیستم خوشبوکننده اتوماتیک هوای داخل کابین، سیستم صوتی بنگ اند اولافسن با 23 بلندگو و … اشاره کرد.

برای مشاهده تصاویر در ابعاد بزرگ بر روی آن کلیک کنید

از امکانات ایمنی نیز می توان به کلید دیجیتال با استفاده از تلفن هوشمند، سیستم ورود با استفاده از اثر انگشت، نمایشگر هداپ، پارک ریموت، سیستم نیمه خودران، کروز کنترل تطبیقی، سیستم تعلیق تطبیقی، سنسورهای برخورد، تمامی دوربین های محیطی و … اشاره کرد.

جی90 در نسخه استاندارد برابر با 5725 میلیمتر در طول، 1930 میلیمتر در عرض و 1490 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورها برابر با 3180 میلیمتر است. این نسخه در نمونه محور عقب  و همچنین تمام چرخ محرک قابل سفارش خواهد بود.

در رابطه با پیشرانه اطلاعات دقیقی در دسترس نیست اما به احتمال زیاد نمونه 3.5 لیتری 6 سیلندر با 375 اسب بخار خروجی و گشتاور 530 نیوتن متر در هماهنگی با جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک گزینه اصلی خواهد بود.

جی90 نمونه لانگ ویلبیس یا فاصله بین محورهای طولانی که بیشتر مناسب خدمات تشریفات است برابر با 5465 میلیمتر در طول، 1930 میلیمتر در عرض و 1490 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای این تریم برابر با 3370 میلیمتر است.

جی90 ال تنها در نمونه مجهز به سامانه تمام چرخ محرک ارائه می شود و برای پیشرانه آن نیز از نمونه 3.5 لیتری مجهز به سوپرشارژر الکتریکی استفاده می شود که با جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک هماهنگ می شود.

این سوپرشارژ تنفس بهتر و در نتیجه عملکرد بهتر هنگام فشرده شدن پدال گاز را همراه دارد.

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام