هیوندای از متفاوت‌ترین مدل «آزرا» رونمایی کرد! (+عکس)

هیوندای از متفاوت‌ترین مدل «آزرا» رونمایی کرد! (+عکس)

اکنون هیوندای به مناسبت سی و پنجمین سالگرد تولید گرنجور یک نسخه ویژه از آن را معرفی کرده که در نوع خود بسیار متفاوت و جالب است.

موبنا؛ مازیار دانیالی گرنجور یکی از محصولات موفق کمپانی هیوندای است که از سال 1986 تا کنون روی خط تولید قرار دارد. هیوندای خودروی مذکور را در برخی بازارها از جمله ایران، با نام آزرا روانه بازار کرده تا این سدان فول سایز پس از 6 نسل همچنان فروش مناسبی را به خود اختصاص دهد.

نسل چهارم( از 2005 تا 2011) و نسل پنجم( از 2011 تا 2017) در خیابان های کشورمان حضور دارند.

نسل پنج

نسل پنج

نسل چهار

نسل چهار

اکنون هیوندای به مناسبت سی و پنجمین سالگرد تولید گرنجور یک نسخه ویژه از آن را معرفی کرده که در نوع خود بسیار متفاوت و جالب است.

گرنجور ویژه سالگرد که در واقع یک نمونه مفهومی است از طراحی جعبه ای محبوب دهه 80 میلادی استفاده می کند که این طراحی به شدت در کشورهای شرق آسیا طی دوران مذکور محبوبیت داشت.

اما برخلاف این ظاهر کلاسیک، گرنجور مفهومی که خودروی کاملا مدرن است! در بخش چراغ های اصلی از گرافیک داخلی ال ایی دیی به سبک هیوندای آیونیک 5 استفاده شده است.

در قسمت داخل کابین کیفیت بسیار بالایی از پوشش چرم و پارچه مخمل در قسمت های مختلف را مشاهده می کنیم که این ترکیب لوکس با فناورانه های روز ترکیب شده است. نورپردازی مجللی و در عین حال خلاقانه ای نیز برای فضای داخلی کابین بویژه در قسمت داخلی درب ها و سقف ردیف عقب انجام شده است.

از فناورانه ها نیز باید به نمایشگرهای دیجیتال یکپارچه سیستم سرگرمی و اطلاعات کیلومتر اشاره کرد. یک نمایشگر تبلتی نیز با بطور عمودی در قسمت بالای کنسول میانی نصب شده که برای دسترسی تنظیمات سیستم صوتی و تهویه استفاده می شود.

عناصر کرومی در قسمت های مختلف حس لوکس فضای کابین را افزایش داده اند. در کنسول اصلی جلو طراحی ماژولاری انجام شده که از جمله باید به محل ذخیره اشیا در کنسول اشاره کرد که برای طراحی از ساختار درپوش کلیدهای پیانو الهام گرفته شده و حالتی مخفی دارد.

سیستم صوتی نیز طراحی کلاسیک دارد که در قسمت بالای محفظه پیانویی قرار گرفته و طراحی کلاسیک دارد.

در بخش پیشرانه نیز از نمونه الکتریکی استفاده می شود که هنوز جزئیات آن منتشر نشده است.

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام