کراس اوور خوش سیمای چینی اما با یک پیشرانه تکراری! (+عکس)
هاوال جولیون؛

کراس اوور خوش سیمای چینی اما با یک پیشرانه تکراری! (+عکس)

فضای داخل کابین طراحی زیبا و دلچسبی دارد، هر چند در رابطه با کیفیت مواد اولیه باید از نزدیک داخل کابین قرار گرفت تا بتوان قضاوت دقیقی را ارائه داد.

موبنا؛ مازیار دانیالی جولیون محصولی جدید از هاوال است که مدل 2021 آن در بازار چین 13800 تا 17830 دلار قیمت دارد. این کراس اوور چینی ویژگی های جذابی را در طراحی ارائه می دهد، هرچند موارد مشابه آن این روزها زیاد در دیگر برندهای چینی مشاهده می شود اما به هر ترتیب جولیون خودرویی جذاب و مورد پسند مشتری به نظر می رسد.

ابعاد

جولیون از منظر ابعاد برابر با 4472 میلیمتر در طول، 1841 میلیمتر در عرض و 1619 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز 2700 میلیمتر است.

پیشرانه

در بخش پیشرانه و البته تمامی تریم ها، از نمونه 1.5 لیتری 4 سیلندر توربوشارژ با 150 اسب بخار خروجی و گشتاور 220 نیوتن متر استفاده شده است. این مجموعه با جعبه دنده 7 سرعته دی سی تی هماهنگ و نیرو را به محور جلو انتقال می دهد.

سیستم ترمز در تمامی چرخ ها دیسکی است. رینگ های آلومینیومی با توجه به آپشن در اندازه های 17 و اینچی ارائه می شود.

این پیشرانه به نوعی تبدیل به نماد ملی صنعت خودروی چین شده است! بله منظورمان نمونه 1.5 لیتری توربو در هماهنگی با جعبه دنده دی سی تی است که در اکثر محصولاتی که توسط چینی ها معرفی می شوند، حضوری فعال دارند. پیشرانه 1.5 لیتری ضعف های خود را در برخی از شرایط رانندگی کاملا آشکار می کند.

کابین و ایمنی

فضای داخل کابین طراحی زیبا و دلچسبی دارد، هر چند در رابطه با کیفیت مواد اولیه باید از نزدیک داخل کابین قرار گرفت تا بتوان قضاوت دقیقی را ارائه داد. از امکانات این بخش می توان به سیستم تهویه اتوماتیک با دسترسی اختصاصی برای ردیف دوم، استارت دکمه ای، نمایشگر هدآپ، نورپردازی داخلی، ناوبری ماهواره ای، پشتیبانی از فرمان های صوتی، نمایشگر دیجیتال اطلاعات کیلومتر، نمایشگر لمسی سیستم سرگرمی، بلوتوث، پورت یو اس بی، استراحتگاه دست هر دو ردیف، تنظیم الکتریکی صندلی راننده و سرنشین، پاور ویندوز، اسکای روف الکتریکی، آینه های الکتریکی مجهز به گرم کن و تاشوی اتوماتیک، برف پاک کن عقب و … اشاره کرد.

بخشی از این امکانات فقط به عنوان آپشن ارائه می شوند.

در بخش ایمنی نیز مواردی شامل: ورود بدون کلید، کروز کنترل تطبیقی، رادار پارک جلو و عقب، دوربین عقب، نشانگر فشار باد لاستیک، ای بی اس، ایی بی دیی، دستیار ترمز، ترمز اضطراری، ترمز پارک اتوماتیک، دستیار حرکت در سربالاییو سرپایینی، سیستم پارک اتوماتیک، هدلایت اتوماتیک، ایربگ کامل، ایزوفیکس صندلی کودک و … قابل اشاره هستند.

بخشی از این امکانات فقط به عنوان آپشن ارائه می شوند.

درباره دستیار حرکت در سربالایی

گفتی است؛ HAC که خلاصه شده عبارت انگلیسی Hill-start Assist Control  است، در بحث فنی مفهومی معادل با کنترل و کمک به شروع حرکت در شیب (سربالایی) دارد. این آپشن  به راننده کمک می کند تا هنگام توقف در شیب و تصمیم به آغاز حرکت رو به بالا، از حرکت به سمت عقب جلوگیری شود. این قابلیت بویژه برای رانندگانی که در نیم کلاچ روی شیب ضعف دارند، بسیار مفید خواهد بود.

HAC با استفاده از سیستم سنسورهایی که دارد شیب را تشخیص و ارزیابی می کند. بنابراین  و وقتی پدال ترمز را رها می‌کنید خودرو (بر خلاف خودروهایی که به این سیستم مجهز نیستند) به سمت عقب نمی‌رود و سر جای خود می‌ایستد! هرچند پدال ترمز را رها کرده اید و البته از ترمز دستی هم استفاده نمی‌کنید اما هنوز این سیستم از نیروی ترمز استفاده و اجازه نمی‌دهد خودرو به سمت عقب حرکت کند. بنابراین تا زمانی که پدال گاز را فشار نداده باشید خودرو ثابت است اما با فشار پدال گاز خودرو بدون حرکت به عقب، شروع به حرکت می‌کند.

 

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام