بازدید اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از بخش فنی پلتفرم شاد

هیاتی از کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن بازدید از مرکز مانیتورینگ پلتفرم های دیجیتال همراه اول، با ساختار فنی و مهندسی شبکه «شاد» از نزدیک آشنا شدند.

موبنا – به گزارش موبنا به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، هیاتی از کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ظهر امروز دوشنبه ۷ تیرماه جهت بازدید از بخش فنی و مانیتورینگ پلتفرم «شاد» از «مرکز مانیتورینگ پلتفرم های دیجیتال همراه اول» بازدید و مهدی اخوان بهابادی، مدیرعامل همراه اول و جمعی از مدیران اپراتور اول تلفن همراه آنان را همراهی کردند.

«شاد» بزرگترین اپلیکیشن تعاملی کشور است که توسط تیم فنی همراه اول برای وزارت آموزش و پرورش پیاده سازی شده است؛ این زیست بوم دیجیتال بیش از ۱۴ میلیون کاربر اعم از دانش آموز، معلم و مدیر دارد که بالغ بر ۳۸ میلیارد پیام و ۱۴ میلیارد فایل در آن جابجا شده است.

اخوان بهابادی، مدیر عامل همراه اول در جریان این بازدید، ضمن اشاره به توسعه این پلتفرم آموزشی در دوران کرونا برای کمک به امر آموزش اظهار کرد: این زیست بوم دیجیتال، ابزاری بومی و مبتنی بر ظرفیت های ارتباطی ملی است که قطعا و صرفا متعلق به دوران کرونا نیست.

وی خاطر نشان کرد: تمام سرمایه گذاری لازم اعم از فراهم کردن زیرساخت و توسعه نرم افزار را برای اجرای «شاد» انجام دادیم و تا ۱۵ سال خدمات پشتیبانی رایگان برای محصول انجام دهیم و در انتها نیز نرم افزار را در اختیار آموزش و پرورش بگذاریم.

مدیرعامل همراه اول تصریح کرد: تا امروز در «شاد» علاوه بر هزینه هایی که انجام دادیم حتی یک ریال درآمد نداشتیم و یک ریال هم از دولت پول نگرفتیم. اما وزارت آموزش و پرورش خیالش راحت است که یک دیتابیس قوی و خوب از اطلاعات معلمان و دانش آموزان در کشور دارد.

در ادامه نیز نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از اقدامات فنی صورت گرفته جهت توسعه این پلتفرم آموزشی به همت جوانان نخبه ایرانی، پیشنهادات و نقطه نظرات خود را به تیم توسعه دهنده شاد جهت ارتقاء و بهبود سرویس های لحاظ شده روی این بستر ارائه دادند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا