جیمز باند چینی با قلب الکتریکی! (+عکس)
هایکان 007 چگونه خودرویی است؟

جیمز باند چینی با قلب الکتریکی! (+عکس)

به عنوان یک محصول پاک از پیشرانه الکتریکی استفاده می کند. در تمامی تریم های هایکان 007 یک موتور الکتریکی در ارتباط با محور جلو فعال است اما توان آن در تریم پایه 135 کیلووات و در مدل بالاتر 150 کیلووات است

موبنا؛ مازیار دانیالی هایکان برند خودرویی فعال در کشور چین است که به عنوان زیرمجموعه ای از ائتلاف گاگنیو شناخته می شود و در زمینه تولید خودروهایی الکتریکی از سال 2019 فعالیت دارد. دفتر مرکزی این برند در گوانگژو قرار دارد.

یکی از محصولات شاخص هایکان، کراس اووری با نام 007 است که در بازار چین بین 40 تا 61 هزار دلار قیمت دارد.

طراحی خودرو

در طراحی این خودرو تلاش شده تا ظاهری آینده نگر برای آن تعریف شود. از این رو در قسمت دماغه چراغ های اصلی جلو با الگوی متفاوت، و بامپر(سپر) یکپارچه به خوبی هماهنگ شده اند. دستگیره درب ها از نوع مخفی(پاپ آپ) هستند.

خودرو از منظر ابعاد برابر با 4879 میلیمتر در طول، 1937  میلیمتر در عرض و 1680 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز برابر با 2919 میلیمتر است. ارتفاع از سطح زمین 150 میلیمتر و وزن خالص با توجه به تریم از 1920 تا 2030 کیلوگرم محاسبه شده است.

رینگ ها در اندازه های 19 و 20 اینچی ارائه می شوند.

چراغ های اصلی عقب نیز کاملا به سبک الگوی مشهور کادیلاک طراحی شده است.

پیشرانه الکتریکی

به عنوان یک محصول پاک از پیشرانه الکتریکی استفاده می کند. در تمامی تریم های هایکان 007 یک موتور الکتریکی در ارتباط با محور جلو فعال است اما توان آن در تریم پایه 135 کیلووات و در مدل بالاتر 150 کیلووات است. گشتاور تمامی مدل ها برابر با 350 نیوتن متر است.

این مجموعه با جعبه دنده تک سرعته هماهنگ می شود.

در بخش باتری از نوع لیتیومی استفاده شده که در ظرفیت های 73 و 93 کیلووات ساعت ارائه می شود. برد حرکتی خودرو نیز به ترتیب 523 و 643 کیلومتر محاسبه شده است.

زمان لازم برای باتری ضعیف تر 6.2 ساعت و در باتری قویتر 8 ساعت اعلام شده است.

سیستم ترمز در تمامی چرخ ها دیسکی است.

کابین و ایمنی خودرو

کابین 007 با سایر محصولات فناورانه چینی تفاوت دارد که بیشتر شامل مدل جدید نمایشگر دیجیتال اطلاعات کیلومتر، نمایشگر سیستم سرگرمی و نمایشگر سوم دیجیتال می شود که شبیه به یک نوت بوک در سمت راست راننده قرار گرفته اند.

از امکانات کابین می توان به: سیستم تهویه اتوماتیک، دسترسی تنظیمی مستقل به سیستم تهویه برای ردیف عقب، استارت دکمه ای، درب صندوق الکتریکی با سیستم بازشونده بدون دخالت دست، نورپردازی هوشمند داخلی، ناوبری ماهواره ای، پشتیبانی از فرمان های صوتی، بلوتوث، یو اس بی-سی، تنظیم الکتریکی صندلی ها، حافظه صندلی، استراحتگاه دست عقب و جلو، پاور ویندوز جلو و عقب، اسکای روف الکتریکی پانورامیک، آینه های الکتریکی مجهز به گرمکن/ حافظه/ جمع شونده اتوماتیک و سنسور باران اشاره کرد.

در بخش ایمنی نیز مواردی شامل: رادار پارک جلو و عقب، دوربین 360 درجه، نشانگر باد لاستیک، ای  بی اس، ایی بی دیی، پایداری الکترونیکی، کروز کنترل تطبیقی، ورود بدون کلید، دستیار ترمز، ترمز پارک اتوماتیک، دستیار حرکت در سربالایی و سرپایینی، نمایش نقاط کور دید راننده، سیستم پارک اتوماتیک، ایزوفیکس، هدلایت اتوماتیک، نور پایین اتوماتیک، ایربگ جلو و سرنشین، ایربگ جانبی جلو و عقب و … اشاره کرد.

 

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام