لوکسژن URX ؛

کراس اوور تایوانی جدید با ردپایی از یک کمپانی مطرح چینی! (+عکس)

شیب سقف و مسیر حرکت خط شانه بیش از حد خرگوشی شده تا در نمای جانبی به نوعی آشفتگی میان یک کراس و شاسی بلند حس شود.

موبنا؛ مازیار دانیالی لوکسژن یکی از برندهای خودرویی است که محصولات آن سابقه عرضه در چین و تایوان را دارند. در اطلاعات موجود اشاره شده که این مجموعه زیر نظر ائتلاف دانگ فنگ یولون فعالیت دارد. برند لوکسژن در سال 2009 ثبت شده و دفتر مرکزی آن در میائولی کانتی درغرب تایوان قرار دارد.

طراحی

یکی از جدیدترین محصولات این کمپانی، کراس اووری با نام URX است که در رده قیمتی 21970 تا 23810 دلار با توجه به آپشن عرضه می شود. این محصول از منظر ابعاد برابر با 4725 میلیمتر در طول، 1826 میلیمتر در عرض و 1765 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز برابر با 2720 میلیمتر است.

وزن خالص این خودرو از 1585 تا 1630 کیلوگرم در مدل 5 و 7 صندلی محاسبه شده است.

از منظر طراحی نمی توان خلاقیت و امضای مشخصی برای تولیدکننده در آن مشاهده کرد. جزئیات دماغه بارها در محصولات مختلف مشاهده شده اند. شیب سقف و مسیر حرکت خط شانه بیش از حد خرگوشی شده تا در نمای جانبی به نوعی آشفتگی میان یک کراس و شاسی بلند حس شود.

کابین

داخل کابین ترکیبی از بافت نرم و سخت مشاهده می شود اما کیفیت بافت سخت در سطح چندان مطلوبی قرار ندارد. نوع طراحی و کیفیت مواد تشکیل دهنده نمایشگر اصلی سیستم سرگرمی با ظاهر تبلتی نیز یکی دیگر از نکات منفی طراحی این کابین است.

از امکانات کابین می توان به مواردی مانند: تهویه اتوماتیک، ورود بدون کلید، استارت دکمه ای، نمایشگر هدآپ، درب صندق عقب الکترویکی، نورپردازی هوشمند داخلی، پشتیبانی از فرامین صوتی، بلوتوث، تنظیم الکتریکی صندلی راننده با حافظه، استراحتگاه دست، اسکای روف با تنظیم الکتریکی، پاور ویندوز و … اشاره کرد.

در بخش ایمنی نیز مواردی مانند: کروز کنترل ثابت، رادار پارک جلو و عقب، دوربین عقب، ای بی اس، ایی بی دیی، دستیار ترمز، سیستم پایداری الکترونیکی، ترمز پارک اتوماتیک، دستیار حرکت در سربالایی و سرپایینی، نمایش نقاط کور دید راننده، نور بالای تطبیقی، ایزوفیکس صندلی کودک، سنسور باران و … قابل اشاره هستند.

پیشرانه

در این قسمت برای تمامی تریم ها از نمونه 4 سیلندر 1.8 لیتری توربو با 204 اسب بخار خروجی و گشتاور 300 نیوتن متر استفاده شده است. ظرفیت باک خودرو برابر با 55 لیتر است و آمار مصرف سوخت برای هر 100 کیلومتر رانندگی در شهر برابر با 11.3 لیتر، در بزرگراه 6.8 لیتر و در حالت ترکیبی 8.4 لیتر محاسبه شده است.

پیشرانه با جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک هماهنگ شده و تمامی تریم ها فاقد سامانه تمام چرخ محرک هستند.

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام