کُنا N لاین مدل 2021/

کراس اوور کوچک و قدرتمند هیوندای رونمایی شد(+تصاویر)

در نمای عقب نیز تغییراتی را مشاهده می کنیم که گرافیک داخلی چراغ ها احتمالا مهمترین آن است.

مجله آنلاین موبنا؛ مازیار دانیالی – کنا در زمان ارائه(سال 2017) یکی از جذاب ترین کراس اوورهای بازار جهانی بود که بواسطه طراحی متفاوت و نامتعارف چراغ های اصلی جلو در آن زمان بسیار جلب توجه کرد.

مدل 2019

مدل 2019

به تازگی تصاویر مدل 2021 کنا توسط هیوندای منتشر شده که تغییراتی در نمای ظاهری آن مشاهده می شود. همچنین پیکیج N نیز برای کنا ارائه شده است. در ادامه نگاهی به N لاین 2021  خواهیم داشت:

طراحی

در قسمت دماغه شاهد امتداد بیشتر خطوط روی درپوش موتور تا محل آغاز قاب گریل(جلوپنجره) هستیم. ارتفاع گریل نیز کاهش یافته و به جای آن در عرض توسعه بیشتری را نشان می دهد. هود اسکوپ های بین چراغ های اصلی نیز به 3 تکه مجزا تفکیک شده اند که در مدل قبلی به شکل نواری یکپارچه طراحی شده بود.

جزئیات اسپرت با ورودی های هوای بزرگتر در بامپر(سپر) و گرافیک داخلی 3 تایی برای هالوژن ها در طرفین بامپر از دیگر ویژگی های مدل جدید است.

همانطور که در تصاویر مربوط به تریم N لاین مشاهده می کنید؛ در نزدیک ترین قسمت بامپر به زمین و گوشه های آن لبه (لیپ) اسپرت نیز نصب شده که بر زیبایی کار افزوده است.

رینگ های استاندارد 18 اینچی طراحی پیچیده و البته جالبی دارند.

در نمای عقب نیز تغییراتی را مشاهده می کنیم که گرافیک داخلی چراغ ها احتمالا مهمترین آن است. هرچند این مدل دوتایی چراغ های کنا همواره مورد انتقاد محافل خودرویی بوده اما هیوندای شکل داخلی آنها را بسیار موثر بروزرسانی کرده است.

یک شبه دیفیوزر و خروجی دوقلوی سیستم اگزوز نیز در این قسمت جلب نظر می کنند.

پیشرانه

کنا در تریم ان لاین از موتور 1.6 لیتری و سامانه تمام چرخ محرک استفاده می کند. 198 اسب بخار خروجی عدد جذابی برای این کراس اوور کوچک خواهد بود. در بخش جعبه دنده نیز برای ان لاین فقط یک آپشن وجود دارد و آن نمونه 7 سرعته دوکلاچه اتوماتیک است.

هیوندای در سایر تریم ها امکان سفارش پیشرانه 1.6 لیتری دیزل 136 اسب بخاری و 1 لیتری ساده 128 اسب بخاری و همچنین نمونه هیبرید ملایم آن را نیز فراهم کرده است. موتور دیزل با جعبه دنده 7 سرعته دوکلاچه یا 6 سرعته دستی هماهنگ می شود. نمونه 1 لیتری ساده فقط با جعبه دنده 6 سرعته دستی ارائه می شود.

کابین

داخل کابین بروزرسانی طراحی کنسول اصلی را مشاهده می کنیم. نمایشگر 10.25 اینچی نشانگر آمپر و نمایشگر 10.25 اینچی لمسی ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی در این تریم جلب نظر می کنند.

در تریم های ساده تر نمایشگر 7 اینچی مدل قبلی به نمونه 8 اینچی ارتقا یافته است.

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام