مرسدس بنز پرقدرت ۸ سیلندر ایی۶۳ مدل ۲۰۲۱ معرفی شد (+تصاویر)

یکی از ویژگی های مهم حاضر در ایی۶۳ به دستیار هوشمند ام باکس مربوط می شود. MBUX ترکیبی شکل گرفته از حروف اول Mercedes-Benz User Experience است که به بیانی ساده تر سیستم هوشمند اطلاعات سرگرمی خودروهای مرسدس بنز را شکل داده است.

مجله آنلاین موبنا؛ مازیار دانیالی مرسدس بنز از خودروهای آ ام گ ایی۶۳ سالون و آ ام گ ایی۶۳ استیت در مدل ۲۰۲۱ رونمایی کرده است. این محصولات همچنین در تریم اس نیز معرفی شده اند که تحویل آنها از ماه اگوست آغاز خواهد شد.

در محصولات جدید ایی کلاس مرسدس تغییراتی مشخص است که شامل گریل(جلوپنجره)، گرافیک چراغ های اصلی و چراغ های اصلی عقب می شود. این خوروها در حالت استاندارد با رینگ ۲۰ اینچی ۵پره دقلوی آلومینیومی ارائه می شوند.

آ ام گ ایی۶۳ سالون

آ ام گ ایی۶۳ استیت

یکی دیگر از ویژگی های مهم حاضر در ایی۶۳ به دستیار هوشمند ام باکس مربوط می شود. MBUX ترکیبی شکل گرفته از حروف اول Mercedes-Benz User Experience است که به بیانی ساده تر سیستم هوشمند اطلاعات سرگرمی خودروهای مرسدس بنز را شکل داده است. این سیستم شامل یک اینترفیس پیشرفته و نمایشگر لمسی می شود که کنترل های اعمالی کاربر را دریافت می کند.

به لطف بکارگیری هوش مصنوعی می توان دستورات مختلفی را به شکل فرمان صوتی برای MBUX ارسال کرد. مواردی مانند تعریف مقصد برای سیستم ناوبری، تغییر ایستگاه رادیویی یا درخواست موزیک محبوب تان.

البته تنظیمات ابتدایی مانند تغییرات نورپردازی داخل کابین، گرمایش و تهویه صندلی ها را نیز می توان به شکل فرمان صوتی دنبال کرد. دستیار صوتی MBUX حتی می تواند به سوالات عمومی کاربران خود نیز پاسخ دهد! این سیستم همچنان در حال رشد و توسعه است.

در بخش پیشرانه از نمونه ۸ سیلندر توربوشارژ ۴ لیتری استفاده شده که در ایی۶۳ استاندارد ۵۶۳ اسب بخار خروجی و ۷۵۰ نیوتن متر گشتاور دارد. در تریم اس این اعداد به ۶۰۳ اسب بخار و ۸۵۰ نیوتن متر افزایش می یابد.

در این خودروها از جعبه دنده ۹ سرعته دی سی تی و سامانه تمام چرخ محرک استفاده شده است. سدان ایی۶۳ طی ۳.۳ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۹۶ کیلومتر برساعت می رسد و این آمار برای مدل کلاس استیت برابر با ۳.۴ ثانیه است.

هنوز قیمت این محصولات مشخص نشده است. اما پیش بینی می شود مدل سالون ۹۸۴۰۰ پوند و در مدل استیت ۱۰۰۴۰۰ پوند قیمت گذاری شوند.

 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا