گوگل سایت های پرتبلیغ را مجازات می کند

گوگل از بعضی توسعه دهندگان موبایل برای استفاده از تبلیغات بزرگ نصب اپلیکیشن خشنود نیست، به همین دلیل از اول نوامبر با آنها برخورد خواهد کرد. این تبلیغات معمولا هنگام جستجو در گوگل و به شکل یک پاپ آپ ظاهر می شوند و تقریبا تمام صفحه را اشغال می کنند. اگرچه دکمه ای برای حذف …

گوگل از بعضی توسعه دهندگان موبایل برای استفاده از تبلیغات بزرگ نصب اپلیکیشن خشنود نیست، به همین دلیل از اول نوامبر با آنها برخورد خواهد کرد. این تبلیغات معمولا هنگام جستجو در گوگل و به شکل یک پاپ آپ ظاهر می شوند و تقریبا تمام صفحه را اشغال می کنند.

اگرچه دکمه ای برای حذف این تبلیغات از صفحه نمایش در نظر گرفته شده، گاهی ممکن است کاربر به اشتباه روی گزینه نصب کلیک کرده و ناخواسته این اپلیکیشن ها را در تلفن هوشمند خود نصب کند.

گوگل دلیل برخورد با این تبلیغات را بر هم زدن تجربه خوب جستجو در گوگل عنوان کرده و به همین دلیل، از اول نوامبر وبسایت های دارای نسخه موبایل که از این تبلیغات استفاده می کنند را از فهرست وبسایت های دوستدار موبایل (mobile-friendly) خود خط خواهد زد.

مجازات سایت های پرتبلیغ توسط گوگل

البته گوگل پیشنهاد کرده که این توسعه دهندگان به جای تبلیغات پاپ آپ، از بنرهای تبلیغاتی استفاده کنند که در عین داشتن همان تأثیر، مزاحم نتایج جستجو هم نمی شوند.

برخی افراد نسبت به این کار گوگل بدگمانند؛ از جمله جرمی استاپلمن مدیر عامل Yelp که معتقد است گوگل به دنبال کاهش استفاده مردم از اپلیکیشن هاست.

وی در این باره می گوید: “هر چه کاربر اپلیکیشن های بیشتری دانلود کند، کمتر به جستجو در گوگل نیاز خواهد داشت”. البته گوگل با داشتن گوگل پلی، یکی از بزرگترین اپ استورهای سطح اینترنت مطمئنا با صحبت های آقای استاپلمن موافق نیست.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا