ساخت سریع‌ترین قطار جهان در چین

چین قصد دارد سریع‌ترین قطار دنیا را با همکاری یکی از بزرگترین شرکت‌های قطارسازی جهان (CRRC) با استفاده از صفحات شناور مغناطیسی پیشرفته جدید(ماگلو) با سرعت ۳۷۳ مایل بر ساعت(۶۰۰ کیلومتر بر ساعت) بسازد.

موبنا -به نقل از اینهبیتت، در حال حاضر شرکت سازنده این قطار حدود سه مایل از ریل این قطار را مورد آزمایش قرار داده، اما هنوز حدود یک دهه فرصت لازم است تا این قطار سریع‌السیر برای استفاده عموم آماده شود.

در حال حاضر شرکت مذکور بر روی دو پروژه قطار سریع‌السیر با سرعت ۱۲۴ مایل بر ساعت و ۲۴۸ مایل بر ساعت کار می‌کند که دومی نسبت به قطارهای موجود در چین که دارای سرعت ۲۱۷ مایل بر ساعت هستند ۱۰ درصد انرژی کمتری مصرف می‌کند.

سان بانگ چنگ، یکی از مقامات شرکت CRRC به خبرگزاری چینی شینهوا گفت: هر دو این قطارها که سرعت کمتری دارند، با فناوری محلی و سیستم‌های استاندارد برای نسل جدید حمل و نقل پرسرعت که میتوانند در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار بگیرند، بهره می‌برند.

رکورد بالاترین سرعت فعلی قطار جهان مربوط به یک ماگلو ژاپنی با سرعت ۳۷۵ مایل بر ساعت در سال پیش بوده است. این سرعت برای اولین بار طی ۱۲ سال گذشته رکورد جهانی را بهبود بخشید. البته این قطار در مرحله آزمایش قرار دارد و راه‌اندازی آن سالها طول خواهد کشید. نگرانی‌های مربوط به زیرساخت‌ها و هزینه‌های بالای ساخت آن موجب تاخیر در راه‌اندازی تا سال ۲۰۲۷ خواهد شد.

سرعت قطار پیشنهادی شرکت maglev کمی از این قطار پایین‌تر است، اما این شرکت بر روی پروژه خود با سرعت ۳۷۳ مایل بر ساعت کار می‌کند و امیدوار است رکورد ساخت و راه‌اندازی اولین قطار سریع جهان را از آن خود کند

 منبع: ایسنا 

Mobna-Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 16 =

دنبال کنید @ اینستاگرام