خیابان 30 تیر پیاده راه نمی شود

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با تاکیدبراینکه سنگ فرش خیابان 30 تیر در راستای پیاده راه سازی و کف سازی میدان مشق در ایام نوروز 95 در حال انجام است، گفت: این خیابان پیاده راه نمی شود و سنگ فرش مخصوص تردد خودروها در آن نصب خواهد شد.

عیسی علیزاده با بیان اینکه سنگ فرش خیابان 30 تیر در راستای پیاده راه سازی و کف سازی میدان مشق در حال انجام است، گفت: این کار توسط شهرداری منطقه 12 در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به دستور شهردار تهران و انعقاد تفاهم نامه با وزارت امور خارجه در خصوص میدان مشق تصریح کرد: از یک سال و نیم گذشته در راستای ساماندهی میدان مشق و سر در باغ ملی اقداکاتی در دستور کار قرار گرفت. به طوری که اواخر سال 94 کف سازی، مبلمان و نصب آبنماها در این میدان به پایان رسید که در جشنواره دایره خلاق نیز فراخوانی به همین منظور داده شد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه در جلسات تصمیم بر این شد که در راستای ساماندهی میدان مشق خیابان 30 تیر نیز کف سازی و آرام سازی شود، اضافه کرد: این خیابان که یکی از خیابان های تاریخی پایتخت است به لحاظ وجود مسجد، کلیسا، موزه آبگینه، موزه ملی، آتشکده زرتشتیان و اینکه در کنار وزارت امورخارجه واقع شده از ویژگی خاصی برخوردار است.

علیزاده درباره سنگفرش کردن خیابان 30 تیر در ایام نوروز گفت: همزمان با عیدنوروز که شهر تهران کمی هم خلوت است، سنگ فرش کردن این خیابان در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه خیابان 30 تیر پیاده راه نمی شود، خاطر نشان کرد: سنگ فرش این خیابان در راستای آرام سازی برای تردد خودروها در دستور کار قرار گرفته است و سعی بر این است که تا پایان تعطیلات نوروز سنگ فرش خیابان 30 تیر به پایان برسد.

به گزارش شهرنوشت، وی با بیان اینکه در این خیابان سنگفرش مخصوص تردد خودروها نصب خواهد شد، افزود: این سنگ فرش نیاز به زیرسازی دارد تا برای تردد خودروها مشکلی ایجاد نکند و همانند سایر کشورهای دنیا که برخی خیابان ها آسفالت نبوده و سنگ فرش است، این نوع سنگ فرش نیز مخصوص تردد خودروهای سواره است.
منبع: ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 9 =

دنبال کنید @ اینستاگرام