مدیرعامل نوکیا: برای بازگشت به بازار گوشی عجله نداریم

موبنا – «راجیو سوری» مدیرعامل نوکیا در تلاش است موقعیت این شرکت را بار دیگر در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند ارتقا دهد و برای این کار برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده است.

به گزارش موبنا، مایکروسافت سال 2013 میلادی مرکز تولید دستگاه‌های الکترونیکی نوکیا را خریداری کرد و بر اساس قرارداد منعقد شده میان آنها، برند نوکیا تا پایان سال 2015 در اختیار مایکروسافت بود تا پس از آن شرکت فنلاندی بتواند بار دیگر این نام را در اختیار داشته باشد.

شرکت نوکیا چندی پیش مرکز توسعه نقشه الکترونیکی HERE را به گروهی از شرکت‌های خودروسازی واگذار کرد تا بتوانند از آن در جریان توسعه خودروهای خودران استفاده کنند. پس از آن نوکیا فرآیند خرید شرکت مخابراتی Alcatel-Lucent را تکمیل کرد تا بتواند در عرصه فناوری 5G گام بردارد.

نوکیا هم‌اکنون تصمیم گرفته است بار دیگر به بازار جهانی گوشی‌های هوشمند برگردد. تصمیم بر آن شده است که نوکیا در این فرآیند طراحی گوشی‌ها را برعهده داشته باشد و از برند خود استفاده کند تا در عوض وظیفه تولید گوشی به شرکت‌های مختلف واگذار شود.

مدیرعامل نوکیا در این خصوص گفت: «ما نمی‌خواهیم فقط لوگوی نوکیا بار دیگر روی گوشی‌ها موجود باشد. باید به این نتیجه برسیم که نوکیا از حضور در بازار جهانی تلفن همراه چه می‌خواهد. به همین خاطر ما برای بازگشت به بازار جهانی گوشی هوشمند عجله نداریم و در عوض، تصمیم داریم یک بازگشت پرقدرت داشته باشیم».

100/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + چهار =

دنبال کنید @ اینستاگرام