کشتی بوکا ونگارد را ببینید؛ یک وسیله مهم با توانایی حمل ۱۱۰ هزار تن بار! (+تصاویر)

بوکا ونگارد برای حمل تاسیسات نفتی و گازی دریایی طراحی شد، اما توانایی حمل کشتی های دیگر و استفاده به عنوان تاسیسات حوضچه خشک دریایی را نیز دارد.

موبنا بوکا ونگارد (قبلا داک وایز ونگارد) یک کشتی باربری سنگین نیمه شناور است. این کشتی بزرگترین نمونه ساخته شده در نوع خود است و توانایی حمل بار تا وزن ۱۱۰ هزار تن را دارد. بوکا ونگارد (BOKA Vanguard) برای حمل تاسیسات نفتی و گازی دریایی طراحی شد، اما توانایی حمل کشتی های دیگر و استفاده به عنوان تاسیسات حوضچه خشک دریایی را نیز دارد.

با افزایش اندازه تاسیسات نفتی و گازی دریایی، شرکت هلندی داک وایز شاهد بازاری برای کشتی هایی بود که توانایی حمل سکوهای نفتی بزرگ به مقصد خود را دارند، زمان و هزینه های حمل و نقل را کاهش می دهند و این امکان را فراهم می کنند تا سکوهای نفتی به صورت اقتصادی در یک کارخانه کشتی سازی ساخته شوند.

داک وایز با همکاری شرکت فنلاندی دلتامارین، یک کشتی به نام type-O heavy-lift vessel را طراحی کرد که بعدا به داک وایز ونگارد تغییر نام داد. شرکت صنایع سنگین هیوندای با هزینه ۲۴۰ میلیون دلار ساخت این کشتی را بر عهده داشت.

این پروژه در سال ۲۰۱۲ تکمیل شد. بین سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ این کشتی با نام داک وایز ونگارد فعالیت می کرد و از سال ۲۰۱۸ تاکنون به نام بوکا ونگارد مشغول خدمت است.

کشتی بوکا ونگارد

کشتی بوکا ونگارد

کشتی بوکا ونگارد

کشتی بوکا ونگارد

کشتی بوکا ونگارد

کشتی بوکا ونگارد

 

منبع
عصرایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا