آی دی.۷ ویزیون ؛ این خودرو در چین رقیب تسلا و ب ام و است(+عکس)

یکی از نقاط شاخص در طراحی ویزیون به سقف شیشه ای آن مربوط می شود که چشم اندازی عالی از آسمان را وارد کابین می کند. این پوشش شیشه ای ۹۹ درصد از اشعه فرابفش و ۸۳ درصد از اثر گرمایی نور خورشید را فیلتر می کند.

موبنا – ائتلاف فولکس واگن- فاو در چین از خودرو جدید آی دی.۷ ویزیون رونمایی کرده است. این سدان در بازار چین با قیمت پایه ۳۲ هزار دلار عرضه خواهد شد.

سدان آی دی.۷ ویزیون جزئیات طراحی خود را در خانواده معروف آی دی فولکس واگن همراه دارد. فرم هاچ بک بدنه با دستگیره های درب مخفی و ابعاد ۴۹۵۶/۱۸۶۲ و ۱۵۳۷ مجموعا خودرو جذابی را پیش روی مشتری قرار می دهد.

فاصله بین محورها نیز عدد ۲۹۶۵ میلیمتر را نشان می دهد که برای یک سدان در این رده قیمتی بسیار جذاب است.

یکی از نقاط شاخص در طراحی ویزیون به سقف شیشه ای آن مربوط می شود که چشم اندازی عالی از آسمان را وارد کابین می کند. این پوشش شیشه ای ۹۹ درصد از اشعه فرابفش و ۸۳ درصد از اثر گرمایی نور خورشید را فیلتر می کند.

آی دی.7 ویزیون ؛ این خودرو در چین رقیب تسلا و ب ام و است(+عکس)

آی دی.۷ ویزیون در بخش پیشرانه تریم پایه یک قلب الکتریکی مرتبط با محور عقب دارد که ۲۰۱ اسب بخار خروجی و ۳۱۰ نیوتن متر گشتاور دارد انرژی مورد نیاز پیشرانه از بسته باتری نیکل منگنز کبالت با ظرفیت ۸۴.۸ کیلووات ساعت تامین می شود. برد حرکتی این تریم حدود ۶۴۲ کیلومتر است.

تریم ۲ موتوره برد حرکتی ۵۷۰ کیلومتر را دارد اما درباره جزئیات پیشرانه اطلاعاتی منتشر نشده است.

بسته باتری دارای فریم فولادی تقویت شده است. از امکانات ایمنی خودرو باید به ترمز اضطراری، سیستم پارک ایمن، دوربین پانورامیک ۳۶۰ درجه و… اشاره کرد.

آی دی.7 ویزیون ؛ این خودرو در چین رقیب تسلا و ب ام و است(+عکس)

داخل کابین آی دی.۷ ویزیون نیز مجهز به امکاناتی مانند نمایشگر ۱۵ اینچی با کیفیت نمایش ۲k، نمایشگر هداپ، پشتیبانی از فرمان های صوتی، سیستم صوتی هارمن کاردون، سیستم تهویه هوشمند، شارژر بی سیم و… است.

برای دستیابی به ارزش قیمت گذاری این خودرو باید اشاره ای به قیمت رقبای آن در بازار چین داشته باشیم. برای مثال تسلا مدل وای از ۳۷۵۰۰ دلار قیمت می خورد، ب ام و آی اکس۳ از ۴۰۱۰۰ دلار و بی وای دی تانگ ئی وی از ۳۵۱۰۰ دلار قیمت گذاری شده اند.

آی دی.7 ویزیون ؛ این خودرو در چین رقیب تسلا و ب ام و است(+عکس)
آی دی.7 ویزیون ؛ این خودرو در چین رقیب تسلا و ب ام و است(+عکس)

منبع: عصرایران

دکمه بازگشت به بالا