ایران ارزان‌ترین کشور از نظر هزینه اینترنت در سطح منطقه است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه ایران از نظر هزینه اینترنت ارزان‌ترین کشور در سطح منطقه است گفت: اصلاح قیمتی که قرار است در حوزه اینترنت انجام شود با هدف توسعه زیرساخت‌ها در این حوزه است.

موبنا – الله وردی دهقانی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با نمایندگان ما با اشاره به احتمال افزایش قیمت اینترنت گفت: ایران ارزان‌ترین کشور از نظر هزینه اینترنت در سطح منطقه است. 
وی ادامه داد: اگر افزایشی در هزینه اینترنت در روزهای اینده مشاهده شود این کار با هدف توسعه زیرساخت‌ها در این حوزه صورت گرفته است. 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: نمی‌شود ما از یک سو اینترنت با کیفیت و پرسرعت بخواهیم و از سوی دیگر  اینترنت برای ما هزینه‌ای هم نداشته باشد طبیعتاً برای توسعه زیرساخت‌ها در این حوزه باید هزینه آن تامین شود. 
دهقانی خاطرنشان کرد: کسانی که با حرکت‌های پوپولیستی علیه افزایش قیمت اینترنت مطالبی را مطرح می‌کنند کارشان درست نیست.
وی افزود در نشستی که با مقامات وزارت ارتباطات داشتیم در جزئیات این افزایش قیمت مشخص شد که در بحث استفاده مردم در مصارف روزمره افزایش قیمتی نخواهیم داشت و افزایش قیمت اینترنت در حوزه تجاری است.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: با وجود افزایش قیمت، باز هم هزینه اینترنت در ایران واقعی نخواهد شد و با این سطح از قیمت فاصله دارد از سوی دیگر این افزایش قیمت‌ها در حوزه توسعه زیرساخت‌های اینترنت و افزایش کیفیت آن هزینه خواهد شد. 

منبع: نمایندگان ما

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا