هوندا کیوامی ؛ سایبرتراک ۲۰ سال پیش از ژاپن ! (+عکس)

کابین هوندا کیوامی برای سال ۲۰۰۳ یک طراحی آینده نگر و پیش رو محسوب می شد و البته هم اکنون نیز در نوع خود یک اثر هنری مینیمال بی نقص است.

موبنا – اگر ظاهر عجیب سایبرتراک تسلا در روزگار کنونی جلب نظر می کند و آن را تبدیل به یک خودرو متفاوت کرده است، در سال ۲۰۰۳ و طی برگزاری نمایشگاه بین المللی خودرو توکیو از یک محصول با ظاهر هندسی عجیب با نام کیوامی رونمایی شد که البته میزان تند و تیزی زوایا در طراحی این مفهومی به شدت سایبرتراک نبود اما برای آن زمان و حتی دوران کنونی یک پروفایل طراحی کاملا خاص و متفاوت محسوب می شود.

هوندا کیوامی از پیشرانه پاک هیبریدی که بر بستر فناوری پیل سوختی هیدروژنی توسعه یافته بود، استفاده می کرد. تجهیزات مربوط به سلول سوختی کف خودرو جانمایی شده بود.

کابین این هوندا برای سال ۲۰۰۳ یک طراحی آینده نگر و پیش رو محسوب می شد و البته هم اکنون نیز در نوع خود یک اثر هنری مینیمال بی نقص است.

هرچند کیوامی هرگز به خط تولید نزدیک نشد اما یکی از مهمترین پدیده های سی و هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی خودرو توکیو بود و در کارنامه هوندا نیز به عنوان یک مفهومی و طراحی صنعتی برگزیده نام خود را ثبت کرده است.

طراحی داخل کابین به رغم ارتفاع کم ستون ها، محیطی راحت و جادار را نشان می دهد. جانمایی نمایشگرهای دیجیتال مخصوصا در کنسول میانی یک رویکرد خلاقانه است که اکنون نیز می تواند یک اولین برای هوندا محسوب شود.

هوندا کیوامی

هوندا کیوامی
هوندا کیوامی
هوندا کیوامی
هوندا کیوامی
هوندا کیوامی
هوندا کیوامی
 منبع: عصرایران
دکمه بازگشت به بالا