اورا لایتنینگ کت ؛ این خودرو اروپایی چین وارد بازار تایلند شد! (+تصاویر)

کابین اورا لایتینیگ کت به اندازه متفاوت بودن نمای خارجی آن، خاص و دوست داشتنی است. هر چند اینجا هم نگاهی به کابین سوپراسپرت های گران قیمت وجود داشته اما حاصل کار انصافا جالب و خوب است.

موبنا – اورا برند متعلق به کمپانی گریت وال موتورز است که برای حضور پررنگ در میدان رقابت خودروهای کوچک الکتریکی وارد میدان شده است.

گروهی از محصولات اورا با نام CAT یا گربه شناسایی می شوند. اور کت O3 از جمله این موارد بود که ظاهرا به لایتنینگ کت تغییر نام داده تا این گربه الکتریکی با قیمت پایه ۳۶۸۷۰ دلار راهی بازار تایلند شود.

در طراحی اورا لایتنینگ کت می توان ردپای فولکس واگن بیتل و همچنین پورشه پانامرا را مشاهده کرد.

اورا لایتنینگ کت ؛ این خودرو چینی وارد بازار تایلند شد

اورا لایتنینگ کت اولین بار در سال ۲۰۲۱ رونمایی شد و به عنوان پرچمدار خانواده اورا شناسایی می شود.

این لیفت بک میان سایز طراحی بامزه ای دارد که کمی حالت انیمیشنی به آن داده اما همه چیز به خوبی رعایت و البته کپی برداری شده تا جائیکه این خودرو بتواند آن طرف مرزهای چین را هم ببیند.

اورا لایتنینگ کت از منظر ابعاد برابر با ۴۸۷۱ میلیمتر در طول، ۱۸۶۲ میلیمتر در عرض و ۱۵۰۰ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز ۲۸۷۰ میلیمتر است.

استفاده از دستگیره درب های مخفی به شکل گیری نمای جانبی یکپارچه برای این گربه چینی کمک کرده است.

کابین لایتینیگ کت به اندازه متفاوت بودن نمای خارجی آن، خاص و دوست داشتنی است. هر چند اینجا هم نگاهی به کابین سوپراسپرت های گران قیمت وجود داشته اما حاصل کار انصافا جالب و خوب است.

از ویژگی های کابین باید به نمایشگر ۱۲.۳ اینچی مرکزی، ۳ نمایشگر دیجیتال که داخل قاب های دایره ای پشت فرمان قرار گرفته اند و سیستم صوتی با ۱۱ اسپیکر اشاره کنیم.

درباره پیشرانه اورا لایتنینگ کت تنوع تریم بالایی وجود دارد که در ادامه لیست شده است:

محور جلو / ۲۰۴ اسب بخار / ۳۴۰ نیوتن متر / باتری ۶۴.۳ کیلووات ساعت . لیتیم آهن فسفات / برد حرکتی ۵۵۵ کیلومتر

محور جلو / ۲۰۴ اسب بخار / ۳۴۰ نیوتن متر / ۸۳.۵ کیلووات ساعت . تناری نیکل منگنز کبالت / برد حرکتی ۷۰۵ کیلومتر

تمام چرخ محرک(دو موتوره) / ۴۰۸ اسب بخار / ۶۸۰ نیوتن متر / ۸۳.۵ کیلووات ساعت . تناری نیکل منگنز کبالت / برد حرکتی ۶۰۰ کیلومتر

قیمت اورا لایتنینگ کت در بازار چین از ۲۶۷۷۰ دلار آغاز و به ۳۸۴۷۰ دلار می رسد. طی ده ماه نخست سال ۲۰۲۳ آمار فروش این خودرو برابر با ۹۷۷۴ دستگاه در چین بوده که باید گفت محصول پرفروشی نیست. این مساله دلیلی بر بی کیفیت بودن اورا لایتینیگ کت نیست بلکه به علت شرایط طراحی این خودرو است.

اورا لایتنینگ کت

اورا لایتنینگ کت
اورا لایتنینگ کت
اورا لایتنینگ کت
اورا لایتنینگ کت
اورا لایتنینگ کت
اورا لایتنینگ کت
اورا لایتنینگ کت
 منبع: عصرایران
دکمه بازگشت به بالا